HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Zdá sa, že naozaj ide o vojnu a obete budú na oboch stranách. V NAKA zasahovala policajná inšpekcia. Vyjadril sa aj Grendel

Gábor Grendel. Foto: TASR

V NAKA dnes zasahovala policijná inšpekcia. Zaistili niekoľko živých vyšetrovacích spisov. Súvisia s kauzou Očistec. Prípad dozoruje Polícia a Krajská prokuratúra Bratislava. Zásah zatiaľ nekomentovali. Na sociálnej sieti ho ale komentoval Gábor Grendel (OĽaNO). Zdá sa, že naozaj ide o vojnu a obete budú na oboch stranách.

„Dnes zaistila inšpekcia Ministerstva vnútra vyšetrovacie spisy NAKY k niektorým živým kauzám, ako napr. OČISTEC. Doteraz to mohlo pôsobiť tak, že zistenia SIS o manipulovaní svedkov sú fikciou aide o vyrovnávanie si účtov medzi SIS a NAKOU. Za zatknutie Vladimíra Pčolinského. Vstup policajnej inšpekcie a krajskej prokuratúry do deja má ale potenciál tento pohľad zmeniť.“ Citát: Gábor Grendel.

Exkandidát OĽANO zúri: Dáva Matoviča a Hegera na súd

Každý podozrieva každého

„Policajti podozrievajú tajných. Tajní podozrievajú policajtov. Policajti podozrievajú inšpektorov. Inšpektori podozrievajú policajtov. Ak sú podozrenia oprávnené, je to zlé. Ak sú neoprávnené, je to ešte horšie.
Ale najhoršie by bolo, keby sa zametali pod koberec, ako sa to dialo za vlád Smeru,“ píše Grendel.

„Dôvod je jednoduchý. Ani inšpekciu, ani krajskú prokuratúru neriadia nominanti Sme rodina. Je v záujme nielen všetkých zainteresovaných, ale aj vedenia štátu, aby sa urýchlene vyjasnilo, čo sa tu deje. Inak dôveru ľudí v právny štát tak skoro neobnovíme,“ dodáva na záver.

Spor v koalícii sa vyhrocuje! Mikulec a Pčolinský si idú po krku v priamom prenose

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info