HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Advokát Ribár: Ústavný súd ho z väzby prepustil, NAKA si dnes poňho znovu prišla

Advokát Martin Ribár FOTO TASR - Andrej Galica

Ani nie mesiac po prepustení z väzby na príkaz Ústavného súdu, zadržali príslušníci Národnej kriminálnej agentúry známeho bratislavského advokáta Martina Ribára opäť. Potvrdil to jeden z jeho právnych zástupcov Matej Marhavý.

„Je to pravda. Pána Ribára zobrali ráno z jeho domu. V tejto chvíli však nič viac neviem k veci povedať,“ uviedol Marhavý pre portál HN.

Advokáta Ribára prvýkrát NAKA zadržala v októbri 2019 v rámci akcie zameranej na mafiánsku skupinu takáčovcov. Vyšetrovateľ ho vtedy obvinil zo spáchania niekoľkých skutkov, okrem iného z vydierania, a to na základe výpovede jeho bývalého klienta – kajúcnika. Ribár napokon skončil vo väzbe.

„Kolúzna väzba je mučiaci nástroj. Videl som tam ľudí, ktorí boli ochotní urobiť čokoľvek, aby sa odtiaľ dostali,“ šokuje advokát Ribár

Prostredníctvom svojich obhajcov však dlhodobo upozorňoval, že za mrežami sa nachádza len v súvislosti s výkonom svojej profesie. Za mrežami strávil 565 dní.

O jeho okamžitom prepustení rozhodol až v máji tohto roka Ústavný súd. Ten skonštatoval, že doterajším konaním štátnych orgánov došlo k porušeniu základného práva Martina Ribára na osobnú slobodu, no aj práva na bezpečnosť a slobodu.

Fico: Rozhodnutie ÚS o väzbe pre Martina Ribára diskvalifikuje Špecializovaný trestný súd a prokuratúru

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info