HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Otecko zverejnil inzerát, že doopatruje seniora výmenou za rodinný dom. Mnohých tým poriadne vytočil

Vladimír Hutta s dcérkou Foto: FB/VH

Počas víkendu sa zjavil na viacerých FB skupinách neobvyklý inzerát. Otec s dcérkou hľadá staršieho človeka na doopatrovanie výmenou za rodinný dom v Bratislave. Rozhorčené reakcie na seba nenechali dlho čakať.

„Sme otec s dcérkou a hľadáme staršieho človeka z BA, ktorého by sme doopatrovali výmenou za rodinný dom v Bratislave. Sme bratislavská kresťanská rodina s dobrým vychovaním, ja pracujem ako IT technik vo svojej firme a moja dcérka Johanka chodí na ZŠ Matky Alexie,“ píše pán Vladimír Hutta v úvode svojho inzerátu.

Budete naša babka či dedko?

„Budete naša babka či dedko, ktorí nám chýbajú. Hľadáme ľudí, ktorí nemajú deti a boli by vďační za šikovného syna a vnúčatko,“ uvádza ďalej bratislavský IT technik vo svojom inzeráte, ktorým nepochybne zaujal značnú časť verejnosti.

No podľa reakcií ľudí nenašiel pre svoj zámer veľké pochopenie – skôr naopak. Viacerí inzerát vnímajú tak, že jeho cieľom je nájsť starého senilného človeka, ktorý na nich prepíše dom či byt, nebude mať žiadnych dedičov a onedlho zomrie, dedukujú Bratislavské noviny.

Sputnik rekordy neláme. Hrozí, že skončí v koši!

Pán Hutta však tvrdí, že ho ľudia zle chápu. „Vôbec to tak nie je. Chýbajú nám starí rodičia a čím dlhšie by tu boli, tým lepšie a zároveň by sme chceli žiť na dome. Viem im zabezpečiť celkom pekný komfortný život – brávať ich na dovolenky atď… Ale viete, každý myslí iba na to, čo je mu najbližšie,“ snažil sa druhých presvedčiť o svojej počestnosti.

Zdroj: FB/Hutta

Toto je tak sprosté!

„Toto je tak sprosté! Kresťanské hodnoty nie sú majetok za pozornosť a “lásku”… Kresťan dá lásku aj bez odplaty človeku, ktorý to potrebuje,“ napísala do diskusie v skupine Lamačania pani Gabriela.

Vyjadrila aj vieru, že sa takto staral aj o svojich rodičov. Vladimír však odpovedal, že ak by mal svojich rodičov, tak by neponúkal svoju lásku druhým ľuďom.

Jozef Šátek: Je tu nápadná podobnosť s Gorilou. Moc si nesmie zo SIS robiť slúžku

Pani Alena, ktorá je sama už babičkou mu poradila, aby nepredával byt a nemusel by si hľadať staršieho človeka, ktorého doopatruje. „Vaša dcéra musí mať istotu a hlavne strechu nad hlavou. To je môj názor a prihováram sa k vám ako babička mojich vnúčat. Byť vaša mama, tak vám toto nedovolím.“

„A čo keby ste postavil dom a zobral staršieho človeka z domu dôchodcov a tam ho dochoval a staral sa o neho. To by bolo také kresťanské,“ navrhol v diskusii Branislav.

„Nemienim sa k niekomu nasťahovať a obrať ho. Ja mienim dať to, čo by som dal do hypotéky tým ľudom a sebe, aby sa nám lepšie žilo. Ja som môj inzerát myslel úprimne a od srdca. Pomohlo by to nám aj tým starým ľuďom,“ bráni sa Vladimír Hutta.

Šokujúci oznam na galérii v Bratislave: „Zákaz vstupu očkovaným a schvaľujúcim dodržiavanie vyhlášok hlavného hygienika

Nevie, kam pôjdu

Ten približne pred 14 dňami podal inzerát na predaj 2-izbového bytu na Studenohorskej ulici v Lamači, pričom v diskusii sa priznal, že sám presne nevie, kam pôjdu teraz s dcérkou bývať. Najradšej by šiel do rodinného domu, ale zároveň zaregistroval, že ich ceny išli v poslednom čase hore. Postaviť nový by podľa neho možno nebolo až také drahé, ale problém je s pozemkom.

„Ľudia skúste, než ma začnete urážať, aj trochu rozmýšľať. Ak by mladí ľudia, ktorí platia obrie hypotéky a ledva žijú, pomohli starým ľuďom, ktorí majú malé dôchodky, ale dom, tak by sa všetkým žilo oveľa lepšie a navzájom by si pomohli. Problém je, že sa ľudia dnes nezgrupujú a každý chce byť sám. Ale spolu sú ľudia silnejší a aj sa majú lepšie,“ dodal pán Vladimír na adresu všetkých neprajníkov.

Zatiaľ sa na inzerát nikto neozval, ale otecko verí, že sa napokon nájde niekto, kto jeho iniciatívu správne pochopí a uvedomí si, že by to mohlo byť výhodné pre obe strany.

Najprv slovne, potom po pysku. V Košiciach sa pobili zamestnanci a klienti bytového podniku

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info