HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Migranta, ktorý znásilnil 14-ročné dievča, nemôžu deportovať. Odmieta PCR test

migranti
Ilustračné foto: TASR

Len 21-ročný afganský žiadateľ o azyl uznaný vinným zo znásilnenia 14-ročného dievčaťa sa vyhol deportácii zo Švédska. Odmietnutím podstúpiť test na koronavírus, informuje portál Breitbart.

Afganca odsúdili za znásilnenie 14-ročného dievčaťa ešte v septembri 2019 spolu s ďalším mladým afganským mužom. Títo dvaja podali 14-ročnému dievčaťu alkohol a znásilnili ho, uviedol Daily Mail.

Obaja migranti boli kvôli svojmu veku odsúdení za znásilnenie iba na jeden a pol roka. Jednému z migrantov bolo umožnené zostať v krajine, pretože strávil už dlhšiu dobu vo Švédsku, ale 21-ročný mladík bol vyhostený.

Vyhýba sa deportácii

Tomu sa však podarilo vyhnúť deportácii, pretože odmieta podstúpiť test na prítomnosť koronavírusu a taktiež odmieta očkovanie proti vírusu.

Američania s pomocou Dánska odpočúvali Merkelovú a ďalších európskych politikov

„Neberie test ani vakcínu, lebo sa nechce vrátiť domov,“ tvrdí jeho švédska opatrovateľka a dodala, že videla príspevky na Facebooku, ktoré uvádzali, že ľudia by sa mohli vyhnúť deportácii odmietnutím testu na koronavírusy.

Stáva sa to bežne

Začiatkom tohto mesiaca Mikael Holmgren, úradujúci vedúci oddelenia hraničných hliadok v západnej oblasti, poznamenal, že dochádza najmenej k niekoľkým prípadom migrantov týždenne, ktorí sa vyhli deportácii odmietnutím podstúpiť test na prítomnosť koronavírusu.

Mladí majú už obmedzení dosť! Ďalšie zatýkanie v nemeckom Stuttgarte

„Mnohých z nich, ktorých máme vo väzbe, tu boli už pred pandémiou. Takže keď sa to naťahuje a nesúhlasia s testami PCR, nemôžeme ich deportovať. Nakoniec ich musíme pustiť na slobodu,“ uviedol Holmgren.

Pandémia bola hlavným problémom pri deportáciách vo Švédsku, úrady sa sťažovali na problémy týkajúce sa cestovných obmedzení už v apríli minulého roku.

„Trump bude uvedený späť do úradu.“ Advokátka hovorí o tom, čo sa stane po odhalení podvodu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info