HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Americká vojnová loď zlyhala pri raketovom teste. Ruská špionážna loď incident sledovala

Ilustračná fotografia USS Pinckney v Tichom oceáne z 12. apríla 2017, / SITA (Petty Officer 3. triedy Deanna C. Gonzales / Námorníctvo USA prostredníctvom AP)

Agentúra raketovej obrany USA uviedla, že vojnová loď Aegis vystrelila dve rakety SM-6, nepodarilo sa jej však zasiahnuť cieľ. Ruské špionážne plavidlo údajne sledovalo zmarený test, informuje portál RT.

„Cieľom testu bolo preukázať schopnosť balistickej protiraketovej obrany (BMD) lode Aegis. Cieľom bolo detegovať, sledovať a zachytiť balistickú raketu stredného doletu,“ uviedla v krátkom vyhlásení agentúra raketovej obrany.

„Test však nebol úspešný,“ dodala agentúra.

Americkí úradníci v súčasnosti vykonávajú „rozsiahlu analýzu s cieľom zistiť príčinu akýchkoľvek problémov, ktoré mohli zabrániť úspešnému zostreleniu.“

Pentagón nešpecifikoval, o ktorú vojnovú loď Aegis išlo, ani presnú oblasť, kde sa test uskutočnil. Avšak podľa miestnych správ Maui Now s odvolaním sa na predstaviteľov MDA došlo k sobotnému testu niekde na severozápad od Havaja.

Začiatkom tohto týždňa viaceré správy v médiách tvrdili, že ruskú špionážnu loď spozorovali na Havaji neďaleko územných vôd USA.

„Tichomorská flotila Spojených štátov si je vedomá prítomnosti ruskej lode v medzinárodných vodách v okolí Havaja. Bude ju sledovať, až kým neodpláva,“ uviedol hovorca kapitán John Gay.

Je toto možné?! USA prvýkrát po 30 rokoch doviezli ropu z Iránu. Aj napriek vlastným sankciám

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info