Remišová chce spoločného kandidáta na šéfa Za ľudí,časť členov to odmietla
27 | 05 | 2021 I tasr

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová navrhla, aby na mimoriadnom sneme kandidoval spoločný kandidát na šéfa strany. Časť členov strany podľa nej žiada zmenu súčasného vedenia, no ďalšia časť zase odmieta, aby stranu viedla podpredsedníčka a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.


Remišová tvrdí, že skupina okolo Kolíkovej návrh na spoločného kandidáta odmietla. Chce urobiť všetko pre to, aby sa mimoriadny snem neskončil ešte väčšími spormi.

Spoločný kandidát by mal byť podľa Remišovej zárukou pokračovania jednoty a stredovej orientácie na liberálneho aj konzervatívnejšieho voliča. "Záujem Slovenska vždy považujem za väčší ako nejaké funkcie. Žiaľ, tento kompromisný návrh skupina Márie Kolíkovej odmietla. Mimoriadny snem strany môže zvolať iba predsedníctvo strany spoločným rozhodnutím. Som presvedčená, že ak má mimoriadny snem strane pomôcť, musíme ako vedenie strany pred jeho zvolaním dosiahnuť dohodu o cieľoch snemu tak, aby snem napätie v strane zmierňoval, nie zvyšoval," ozrejmila v stanovisku.

Predsedníctvo strany Za ľudí v stredu (26. 5.) pokračovalo v rokovaní o požiadavke časti poslancov strany na zvolanie mimoriadneho snemu. Rozhodnutie zatiaľ nepadlo. V strane sú na otázku mimoriadneho snemu rozdielne názory. Snem podľa Remišovej jednoznačne podporili iba tri krajské organizácie, "pričom na krajskom predsedníctve v Bratislave došlo k závažnému porušeniu stanov".

Špinavé praktiky Kolíkovej: Týmto zákerným spôsobom chcela nahradiť Remišovú!
Množstvo členov koaličnej strany Za ľudí sa dožaduje nového predsedníctva. Štátnym tajomníkom ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR je Dušan Velič, ktorý podľa Plusky odhalil špinavé praktiky ľudí okolo ministerky... Čítať ďalej
27 | 05 | 2021 | Tibor Sipos


Poslankyňa parlamentu a členka predsedníctva Za ľudí Vladimíra Marcinková na sociálnej sieti reagovala, že žiadna skupina Kolíkovej neexistuje. Remišovej vyhlásenia označila za zavádzajúce. Dodala, že neexistuje ani žiaden spoločný kandidát na predsedu strany. Marcinková tvrdí, že za zvolanie snemu sú štyri krajské predsedníctva strany - Žilina, Nitra, Prešov a Košice. "V Bratislave predsedníčka strany spochybnila hlasovanie, ktoré dopadlo v prospech snemu. Hlasovanie sa môže zopakovať, navrhol to sám krajský predseda," napísala. Marcinková hovorí, že sa snažia s Remišovou dohodnúť na termíne snemu. "Veronika Remišová však už dvakrát na predsedníctve nedala hlasovať o zvolaní mimoriadneho snemu, čo poškodzuje stranu Za ľudí," dodala.

Vedenie strany má v rokovaniach pokračovať vo štvrtok. Časť poslancov žiada zvolanie snemu, hovoria, že Remišová vedie stranu nedostatočne a stratila ich dôveru. Kolíková označila otázku o svojej možnej kandidatúre na šéfku strany za predčasnú.

V stanovách strany Za ľudí sa píše, že predsedníctvo strany rozhoduje o zvolaní straníckeho snemu vždy, keď ho o to požiada aspoň päť predsedníctiev krajských organizácií.

Šutaj Eštok: "Vláda Hegera a Matoviča stratila akúkoľvek legitimitu. Musí okamžite skončiť!"
"Hegerova a Matovičova vláda musí okamžite skončiť!" vyzýva poslanec za stranu Hlas Matej Šutaj Eštok na sociálnej sieti. Podľa neho sa na včerajšej neverejnej mimoriadnej schôdzi parlamentu potvrdili všetky podozrenia z posledných dní o... Čítať ďalej
27 | 05 | 2021 | Diana Zaťková