Neuveriteľné: Poberateľ dávok dostal podporu 2492 eur! Tak načo by šiel do roboty?
23 | 05 | 2021 I Jozef Uhlárik

Po návrhu Igora Matoviča dať na dieťa pre rodiny v hmotnej núdzi príspevok 333 eur sa strhla doslova búrka nevôle. Mnohí poukazovali na to, že peniaze nepôjdu tým, ktorým majú, ale najmä tým, ktorí žijú z dávok dostávajúcich za to, že majú veľa detí. Ako sa ukazuje, mali pravdu.


Ministrom financií Matovičom sľubovaný príspevok by teda putoval najmä do osád pre Rómov, ktorí nikde nerobia, nikdy ani nerobili, zato majú veľa detí. Z nich, teda dávok na ne, prakticky žijú. Terézia Slančíková v statuse na sociálnej sieti zverejnila aj fotografiu platobného príkazu na výplatu dávky, ktorej výška pre poberateľa je 2492 eur. Toto zrejme nepotrebuje žiadny komentár.

Napriek tomu si ho Terézia dovolila, ale hneď na začiatok sa ospravedlnila Jaroslavovi Lovásovi za to, že skopírovala jeho foto, no je vraj strašne vytočená. „Myslíte si, že je to fotomontáž? Nie, nie je...Je to realita tejto vlády. Samozrejme, že k tomu už po novom treba prirátať 333 eura na každé nezaopatrené dieťa...Teda sa to ešte navýši,“ píše „vytočená“ Terézia a dodáva: „Na takúto sumu musí občan, zarábajúci 700 eur pri páse robiť pekne dlho. No Matovičovi voliči, ako vidno, nemusia! Veď nechodil zbytočne kupovať hlasy po osadách s Pollákom. Postarať sa treba, hlavne ak hrozia predčasné voľby...“Šokujúce slová dvoch rómskych tínedžerov o štátnej pomoci 333 eur vás zodvihnú zo stoličky (VIDEO)
Prilepšiť rodinám v hmotnej núdzi o 333 eur na každé dieťa skritizovalo nielen veľa politikov, ale aj obyčajných ľudí. Väčšina sa zhodovala v tom, že peniaze pôjdu buď na alkohol a cigarety, alebo na mobilné telefóny. Ako blízko boli k pravde,... Čítať ďalej
15 | 05 | 2021 | Jozef Uhlárik