HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Gates bol už v r. 2010 mesiášom očkovania: Za jeho charitou sa skrýva biznis, zdvojnásobil svoj majetok

Zdroj: YouTube Yahoo Finance

Zakladateľa spoločnosti Microsoft Billa Gatesa snáď netreba ani predstavovať. Kresťanský server Christianitas nedávno priniesol preklad šokujúceho textu s názvom „Nesväté vojny Billa Gatesa,“ ktorý očkovaciu „charitu“ známeho boháča ukazuje v úplne inom svetle.

Billov oficiálny životopis

Ako uvádza Christianitas: „Keď 45-ročný Gates v roku 2000 rezignoval na funkciu prezidenta spoločnosti Microsoft, päť miliárd dolárov v akciách spoločnosti venoval ako dar Nadácii Billa a Melindy Gatesových. Tá absorbovala Nadáciu Williama Gatesa založenú v roku 1994.

Z vizionára, programátora a úspešného monopolného biznismena v odbore IT sa Bill Gates stal filantropom angažujúcim sa v boji za odstránenie chudoby a chorôb zo sveta.“ Toľko hovorí oficiálny životopis.

Podivné investičné aktivity

„Gatesova nadácia v skutočnosti funguje na základe prebytkov pridruženého investičného fondu (Bill & Melinda Gates Foundation Trust). Investuje do zbrojárskeho odvetvia, farmaceutického priemyslu, priemyslu GMO, fosílnych palív (čítaj: energetický priemysel na báze uhlia alebo ropy), odvetvia rýchleho občerstvenia či sódových nápojov.

Médiá si pomerne rýchlo všimli, že podobné investície nie sú kompatibilné s deklarovanými cieľmi opatrení v oblasti zdravia alebo znižovania emisií CO2. Ako však informovali Los Angeles Times v roku 2007, fond si napriek kritike zachoval investičnú politiku. A kritikov obvinil z naivity.“

Odvrátená tvár Billa Gatesa. Po rozvode vyplávali na povrch jeho pletky s pedofilom Epsteinom

Očkovací magnát

Ako ďalej uvádza článok: „Kritické hlasy nezabránili Gatesovcom podnikať ďalšie kroky podľa ich záujmov a vášní. Gates, pravidelný účastník a občas čestný hosť Svetového ekonomického fóra, v januári 2010 v Davose vyhlásil, že vakcíny budú mať v nasledujúcom desaťročí neslýchaný význam. Preto sa zaviazal, že v tomto období vynaloží na očkovanie viac ako 10 miliárd dolárov.

Nadácia v skutočnosti financovala očkovacie programy už od konca 20. storočia.“

Vakcinačná lobby

„V roku 1999 dostala novovytvorená Globálna aliancia pre vakcíny a imunizáciu (GAVI) od Gatesa počiatočnú injekciu 750 miliónov dolárov a prísľub ďalších štyroch miliárd.

GAVI je zaujímavý projekt verejno-súkromného partnerstva vo veci zdravia. Predovšetkým ´zdravia odbytísk´. Misia prezentovaná na oficiálnych webových stránkach znie: Formovanie trhov. Práca na zlepšení zdravia trhov s vakcínami a inými imunologickými produktmi.

Aliancia financovaná Gatesom majúca za cieľ zlepšiť receptívnosť trhu (čítaj: reguláciu štátov a ich imunizačné programy) v prospech výrobcov. Takže je to vlastne organizácia lobujúca za očkovanie.“ Pokračuje text.

Bill Gates opäť apeluje: „Čakajú nás oveľa ničivejšie pandémie, pripravte sa!“

Gatesove operácie v Indii

Ako ďalej tvrdí článok, podobný mechanizmus pochopila a opísala parlamentná vyšetrovacia komisia v Indii. A to v správe č. 72 z roku 2013 o možnom zneužití vakcíny proti HPV. Skúšobný očkovací program v Indii bol realizovaný vďaka grantu Gates Foundation.

Vyšetrovací výbor zistil, že americký výskumný program úmyselne obišiel náročnú a prísne regulovanú cestu klinických skúšok. A snažil sa o „bezproblémové“ zaradenie vakcíny do očkovacích programov.

Výbor odhalil pokus o získanie monopolnej povahy produktu, neobmedzený trhový potenciál a príležitosti v očkovacích programoch Indii, Ugandy, Vietnamu a Peru. To poukazovalo na dobre naplánovaný model komerčného využitia situácie.

Pokus o získanie monopolného postavenia

„Ak by sa PATH (projekt financovaný z Programu pre vhodné technológie v zdravotníctve) podarilo zaradiť vakcínu proti HPV do všeobecných očkovacích programov v daných krajinách, prinieslo by to výrobcovi nevídané zisky z automatického ročného predaja bez akýchkoľvek nákladov na propagáciu alebo marketing.

Je dobre známe, že ak sa raz určité očkovanie zavedie do očkovacích programov, z politického hľadiska, nie je možné toto očkovanie zrušiť.“ Uvádza správa výboru.

Gates chce proti vírusom bojovať genticky upravenými komármi

Charita alebo investičný fond?

„Výrobcom predmetnej vakcíny bola britská spoločnosť Glaxo-SmithKline (GSK), do ktorej Gates investoval spolu s akciami spoločností Pfizer, Johnson & Johnson, Merck & Co. a ďalších lekárskych gigantov.

Inými slovami, nadácia využívala finančný vplyv na financovanie očkovacích programov v rámci zdravotnej politiky pre chudobnejšie krajiny, na ktorých Gates ako akcionár zároveň zarábal prostredníctvom svojho fondu.“ Upozorňuje autor.

Geniálny biznis model

„Rekapitulujúc desaťročie očkovania z hľadiska ekonomickej návratnosti v rozhovore pre CNBC v Davose v januári 2019, Gates uviedol: „Svet investoval celkovo 100 miliárd, z čoho naša nadácia niečo vyše 10 miliárd. Sme presvedčení, že návratnosť je dvadsať ku jednej.

Takže z hľadiska samotného ekonomického prínosu, v porovnaní s čímkoľvek iným, je to naozaj silné číslo.

Podľa časopisu Forbes sa Gatesov majetok za rovnaké obdobie zdvojnásobil z 54 miliárd dolárov v roku 2010 na 111 miliárd dolárov v roku 2020. V roku pandémie zarobil ďalších 20 miliárd dolárov.

Charitatívne darcovstvo, nezisková filantropia – sa finančne oplatí, najmä v čase pandémií.“ Uzatvára Wojciech Golonka svoju analýzu.

Bill Gates hovorí „nie“ prezradeniu patentu na vakcíny proti Covid-19

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info