HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ruský konvoj ženistov prekonal 5000 km a stavia základňu pre druhú vetvu BAM

Začiatok stavby tábora pre budovateľov ďalšej vetvy BAM. Zdroj - TS MO RF

BAM, to je Bajkalsko-Amurská magistrála. Železničná dopravná cesta či skôr sústava železničných tratí v Rusku, na východnej Sibíri a Ďalekom východe. Má dĺžku približne 4 200 km. Ruská federácia začína stavbu jej ďalšej vetvy.

„Prvý sled vojenských železničiarov -ženistov začal stavať základný tábor pre budovateľov novej strategickej tepny.“ Informuje web vpk.name.

Divočinou bez akýchkoľvek ciest

„Prvý vojenský sled 573. samostatného železničného mechanizovaného práporu 48. samostatnej železničnej brigády dorazil do oblasti Amur do stanice Dugda Ďalekovýchodnej železnice. Ženisti stoja pred úlohou vybudovať násyp pre stavbu druhej vetvy železnice Bajkal – Amur (BAM).

VIDEO: Dychberúci zrýchlený záber ukazuje zamrznutie ruského jazera Bajkal

Kolóna tvorilo počas presunu množstvo techniky a desiatky vojakov. 31 automobilov vrátane dvoch osobných automobilov, 24 plošinových, štyroch krytých nákladných automobilov, kuchynského vozidla, sprievodného obslužného personálu, 23 jednotiek automobilovej a špeciálnej techniky, prívesov pre potreby domácnosti, techniky, jedla a všetkého potrebného na vybudovanie terénnej základne.

Presun, ktorý nemá obdobu

Vojenský konvoj prešiel viac ako 4,7 tisíc km.

Hlavnou úlohou prichádzajúceho vojenského personálu je pripraviť miesto na výstavbu modulárneho tábora pre pohodlný pobyt vojenského personálu.

Niekto sa definitívne zbláznil, alebo je vojna? Ďalších 37 presunov cudzích armád za týždeň po Slovensku!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info