HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Blaha odkazuje do Ameriky: Matoviča si tam nechajte, my ho u nás nechceme

Z rozpadu strany Za ľudí má Ľuboš Blaha úprimnú radosť. Zdroj: FB / Ľuboš Blaha

Minister financií Igor Matovič sa rozhodol letieť do Ameriky riešiť problémy a možno i budúcnosť, košického oceliarskeho gigantu US Steel. Po skúsenostiach s vakcínou Sputnik sa mnohí obávajú jeho výkonu v USA. Patrí medzi nich aj podpredseda Smeru Ľuboš Blaha.

Do Pittsburgu letel minister financií Igor Matovič a jeho kľúčoví ľudia, aby sa stretli s vedením tamojšieho koncernu U. S. Steel. Hlavnou témou rokovaní sú rozsiahle investície do čistejších výrobných technológií, na ktorých by sa mali podieľať oceliari a Európska únia. Rokovania v USA vyvolali vrásky na čele Ľubošovi Blahovi. V statuse na sociálnej sieti okomentoval nielen Matovičovu cestu za veľkú mláku, ale i situáciu okolo ruskej vakcíny Sputnik.

Panenko Marie, měj slitování!

„Mňa by fakt zaujímalo, čo robí Matovič v Spojených štátoch. Asi nikto neverí, že Truhlík z Trnavy, ktorému sa manželka stará ešte aj o rodinné financie, išiel niečo vyjednávať s U.S. Steel. Panenko Márie, měj slitování,“ Blaha.

A dodáva: „Dopadne to ako v Moskve. Páni sa dobre pozabávajú na Boratovi, čo ich došiel kuknúť, upečú ho ako žabu a on im podpíše čokoľvek. Van tajm, neks tajm.“ Podpredseda Smeru-SD poukazuje aj na to, že vzťahy s U.S. Steel nepatria do portfólia ministra financií, ale ministra hospodárstva. „A tak, ako sa Matovič v Moskve hral na ministra zdravotníctva, tak teraz lezie do kapusty Sulíkovi a zjavne ho chce iba ponížiť a vytočiť. Ďalej si robia naprieky ako malí pubertiaci. Sulík doma pení, dnes vyletel v parlamente na Budaja, že čo si to dovoľujú len tak zdvíhať rozpočet o neskutočné miliardy, kým je minister financií na výletíku v USA,“ píše v statuse Blaha, ktorý opäť pripomína aj vakcínu Sputnik.

Blaha: Zastavme, preboha, tú bandu primitívov, kým celkom nezničia naše krásne Slovensko (VIDEO)

V San Maríne celú populáciu zaočkovali Sputnikom a výsledok? Totálny úspech

„A potom sa čudujete, že týmto babrákom trvalo takmer tri mesiace, čo tu rvali Sputnik do hlodavcov, kým s ním konečne začnú očkovať? Sputnik už dávno mohol zachraňovať životy – a kvôli tejto vláde zomierali ľudia,“ konštatuje podpredseda Smeru-SD.

Blaha dáva v statuse Slovensku za príklad malý štátik San Maríno, ktoré má vraj aktuálne socialistickú vládu. Podľa Blahu je San Maríno síce malý, ale sebavedomý a hrdý európsky štát. „Nekašľali sa, dohodli sa s Ruskom a celú populáciu zaočkovali Sputnikom. Výsledok – totálny úspech. Žiadne vedľajšie účinky, žiadne problémy, krajina sa znova otvára a lockdowny sa skončili,“ chváli smerák tamojších predstaviteľov.

No zároveň kritizuje, že v EÚ rozhodli, že Sputnik nezaradia medzi vakcíny, ktoré sa budú akceptovať v rámci tzv. covid-pasov. „Keďže San Maríno je ako enkláva vkliesnené do Talianska, znamená to, že jeho obyvatelia budú uväznení na svojom území ako v base. Až sem zašla nenávisť voči Rusku,“ konštatuje znechutene Blaha.

Oni nielen zabíjali a oberali ľudí o ich sociálne istoty, oni navyše kradli ako straky, rozčuľuje sa Blaha (VIDEO)

V Nemecku sa usilujú Sputnik zdiskreditovať, ako len vedia, v Maďarsku funguje

Avšak to nie je podľa podpredsedu Smeru-SD všetko, pretože rusofóbia sa šíri vraj aj v nemeckej politike. „Najviac postihnutá je strana Zelených, ktorá možno bude v Nemecku onedlho vládnuť. Kedysi skôr ľavicová, dnes tvrdo neoliberálna, slniečkarska a protiruská strana. Zelení sa kompletne zbláznili a rozhodli sa zavetovať nákup Sputniku v berlínskej samospráve s odôvodnením, že Rusi väznia Navaľného. Zvláštne, že im pri britskej AstraZenece nevadí, že Briti väznia Juliana Assangea. A pri vakcíne Pfizer im nevadí Guantánamo ani milióny obetí amerických vojen. Prepánakráľa, čo má Sputnik spoločné s Navaľným?“ krúti hlavou nad krokmi niektorých politikov Blaha, podľa ktorého rusofóbni blázni zjavne nežijú iba na Slovensku.

Podľa Blahu sa v Nemecku snažia Sputnik zdiskreditovať, ako len vedia, no nepomáha to. „V Maďarsku perfektne funguje, rovnako aj v ďalších desiatkach krajín. A ľudia ho chcú. Nebyť retardovanej vlády, už sa ním dávno očkuje aj na Slovensku. Len to by takí ako Matovič či Sulík museli vládnuť, a nie sa len pubertálne hádať, robiť si infantilné naschvály a smiešne výletíky za štátne,“ konštatuje Ľuboš Blaha.

Na záver statusu s typickým humorom dodáva: „Posielame pozdravy Matovičovi do Ameriky. Nech si ho tam nechajú, my ho tu nechceme.“

Blaha: Je najvyšší čas zbaviť Matoviča právnej spôsobilosti. Zavrieť na psychiatriu a zahodiť kľúče

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info