HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Prezidentka zvýhodňovala sponzorov lyžiarky, hrozí jej pokuta

Na snímke vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová a vľavo Petra Vlhová, celková víťazka Svetového pohára alpských lyžiarok v sezóne 2020-2021 počas prijatia v Prezidentskom paláci v Bratislave v utorok 30. marca 2021. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Podnet súvisiaci s možným porušením zákazu reklamy podal Martin Daňo, informoval portál SME. Konanie voči Zuzane Čaputovej začal výbor Národnej rady pre nezlučiteľnosť funkcií. Prezidentka v drese Vlhovej zvýhodňovala jej sponzorov, hrozí jej pokuta.

Okrem dresu Petry Vlhovej, ide podľa portálu SME aj o pulzné oxymetre. Tie prezidentke poskytli súkromné spoločnosti.

„Výbor si vyžiada stanovisko prezidentky a následne rozhodne. Ak skonštatuje porušenie zákona, hlave štátu hrozí pokuta až vo výške 12 mesačných platov,“ uviedol pre portál SME predseda výboru Boris Susko (Smer).

Konanie voči prezidentke bolo začaté na základe podnetu za porušenie zákazu reklamy

„Zákon hovorí jasne o tom, čo je reklama. Ústavný zákon zas jasne vraví, že verejný funkcionár reklamu robiť nemôže,“ informoval portál SME Bosir Susko. „Uvidíme, ako to výbor vyhodnotí,“ dodal.

Čaputová nie je politik, tobôž štátnik, a nikdy ním ani nebude, hlási Belousovová

Prezidentka zvýhodňovala sponzorov a propagovala konkrétne značky

Konanie voči prezidentke sa začalo podaním podnetu, informoval Ondrej Dostál (SaS). Martin Daňo v ňom vyčíta, že menovala názvy súkromných firiem, ktoré pulzné oxymetre poskytli. Nielen na obrazovke, ale aj na stránke Prezidentského paláca.

Podnetov voči verejným funkcionárom riešil výbor viac

Podľa portálu Sme bolo definitívne zastavené konanie voči Róbertovi Ficovi (SME). Vo veci užívania kaštieľa vo Vinosadoch výbor nekonštatoval porušenie.

Peter Tóth: Novinári sú komplicmi organizovanej skupiny Pčolinský – Lipšic – Košč (rozhovor)

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info