HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

NAKA vypočúva príbuzného exministra Žigu vo veci úplatku 50-tisíc Eur

Peter Žiga. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
V budove Prezídia policajného zboru v ktorom slúži NAKA sa dnes vypočúva. Okrem Štefana Ž., ktorý je vzdialený príbuzný exministra hospodárstva a životného prostredia sa v nej nachádza aj Dobroslav Trnka. Trestne stíhaný bývalý generálny prokurátor. Výsluch Štefana Ž. sa týka úplatku v hodnote 50-tisíc eur.

Výsluch Štefana Ž. sa podľa portálu SME týka úplatku v hodnote 50-tisíc eur. V minulosti o ňom vypovedal bývalý riaditeľ národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernard Slobodník.

Úplatok mal nitriansky podnikateľ Norbert Bödör odovzdať práve Bernardovi Slobodníkovi a ešte jednému policajtovi. Finančná jednotka NAKA mala zahladiť vyšetrovanie Štefana Ž, informuje portál SME.

Dôvod výsluchu označil Štefan Ž. za hlúposť, píše portál SME.

Súd opäť pokračuje: Čistý deň žiada od exposlankyne Blahovej 60-tisíc a ospravedlnenie

Žiga sa bráni. Ovplyvňovanie vyšetrovania odmieta

Žiga ešte vlani v decembri tvrdil, že informácie sú vymyslené. Považuje ich za súčasť politického boja. Informáciu o  vyšetrovaní svojho príbuzného mal zachytiť len okrajovo. Nezaujímal sa, prečo sa zastavilo.

Deklaroval, že obvinenému podnikateľovi Norbertovi Bödörovi nedával žiadne peniaze. Nikdy neovplyvňoval žiadne vyšetrovanie vo svoj prospech, ani v prospech príbuzných, píše portál SME.

Informáciu o tom, či sa stretol s obvineným bývalým riaditeľom Národnej jednotky finančnej polície Bernardom Slobodníkom odmietol komentovať. S Norbertom Bödörom sa podľa svojich slov stretol na spoločenských akciách, informuje portál SME.

Žilinka nevyhovel návrhu Jaroslava Haščáka na vylúčenie prokurátora

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info