HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Lengvarskému asi nezáleží na úmrtiach po očkovaní, skutočný dôvod odstavenia AstraZenecy je podľa neho iný

Lengvarský
/ FOTO TASR - Martin Baumann

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský uviedol na brífingu hlavný dôvod pozastavenia očkovania vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. V skutočnosti je to nedostatok očkovacích látok, píše portál startitup.sk.

Slovensko pozastavilo očkovanie touto vakcínou po úmrtí 47-ročnej ženy po očkovaní, ktoré sa stále prešetruje. ŠÚKL uviedol, že súvis úmrtia s očkovaním nie je vylúčený.

Všetci ľudia, ktorí boli registrovaní v čakárni na očkovanie a mali dostať prvú dávku vakcíny AstraZeneca, dostanú podľa Lengvarského Pfizer. „Po zistení presných počtov dodaných vakcín budeme pracovať na tom, aby mal občan na výber vakcínu, vrátane neregistrovaných, to by som chcel podčiarknuť,“ povedal minister.

Tragédia u Cigánikovej! Exmanžel v bezvedomí prehráva boj s chorobou

Konečne zrušenie núdzového stavu?

Vicepremiérka Veronika Remišová na brífngu pred rokovaním vlády uviedla, že strana Za ľudí na dnešnom rokovaní vlády navrhne zrušenie núdzového stavu, píše SITA.

„Pandemická situácia sa na Slovensku dlhodobo zlepšuje, preto nie je nevyhnutné, aby sme núdzový stav naďalej predlžovali. Myslím si, že spejeme k dobrému a kompromisnému riešeniu,“ dodala Remišová.

Pri očkovaní už nejde iba o zdravie, ale najmä o obrovský biznis, upozorňuje Blaha

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info