HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

EÚ chce prijať zákon o obmedzení platieb v hotovosti

Ilustračné foto: SITA

Prijatie zákonov o obmedzení platieb v hotovosti bude súčasne boj proti praniu špinavých peňazí. Zmeny budú známe už v júli, informuje portál Startitup. Komisárka Mairead McGuinnessová ich prirovnáva k veľkému tresku.

Platby v hotovosti do 10 000

Podľa McGuinnessovej je pre väčšinu ľudí záťaž nosiť vo vrecku toľko peňazí a preto by zákon nemal byť problém.

EÚ založí aj nový úrad. „Ten bude mať množstvo právomocí a bude priamo monitorovať politiku zameranú proti praniu špinavých peňazí niektorých veľkých bánk,“ prináša vyjadrenie komisárky Startitup. V únijnej exekutíve má na starosti finančné služby.

Chmelár: Kto dnes najviac ohrozuje svetový mier? Fakty hovoria jasne. Nie je to Rusko, ale USA! (VIDEO)

Platby na Slovensku do 5000 Eur

Slovensko ostane aj po zmene legislatívy takmer nezmenené. Už dnes je u nás medzi podnikateľmi zakázaná platba v hotovosti nad 5000 eur. Medzi fyzickými osobami ide o limit až 15 000 eur. Podľa portálu Slovensko sa zákaz vzťahuje na každého na území Slovenska. Dôvod platby sa do úvahy neberie.

Lepší prehľad o aktivitách podnikateľov

Prijatím zákona získajú daňové úrady lepší prehľad o aktivitách podnikateľov. Zabráni sa fiktívnemu vystavovaniu príjmových a výdavkových dokladov bez reálneho toku finančných prostriedkov. Lepšie s budú môcť koncentrovať na podozrivé operácie. Odzvoní aj tzv. „kreatívnemu účtovníctvu“ na konci účtovného/zdaňovacieho obdobia podľa toho, aký základ dane daňový subjekt vykazuje, informuje portál Startitup.

Mediokracia, financovaná rusofóbia, spojená s najhlbším úpadkom politiky, likviduje demokraciu

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info