HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Chorvátsko výsledok testu formou SMS nebude akceptovať

Chystáte sa na dovolenku do Chorvátska? Pozor, COVID-19 ešte stále šarapatí aj tam. Ilustračné foto: TASR

Výsledok testu formou SMS na dovolenku v Chorvátsku nebude postačujúci. Rovnako ani výsledok samotestov. Informovalo o tom tamojšie ministerstvo vnútra na svojich stránkach.

Potvrdenie o teste musí obsahovať určité náležitosti

Úrady v Chorvátsku budú akceptovať iba test, ktorý bude vystavený zdravotníckym zariadením a potvrdený lekárom, informuje portál Trend. Potvrdenie o antigénovom teste, by malo obsahovať určité náležitosti. Musí byť viditeľný výrobca a obchodný názov testu.

Zrušili povinnosť opakovania negatívneho testu

Osoby, ktoré do Chorvátska vstúpia na základe predloženia negatívneho antigénneho testu, sa už nemusia po desiatich dňoch od vykonaného testu znovu testovať v Chorvátsku. Táto povinnosť bola zrušená, píše portál Trend.

Nátlak na mladých ohľadom očkovania rastie. Motiváciou má byť sloboda cestovania. MUDr. Lipták reaguje

Povolené testy

Povolené testy sú uvedené v Spoločnom zozname rýchlych antigénnych testov. Je dôležité, aby boli uznávané členskými štátmi Európskej únie. Zverejnené Európskou komisiou, prináša informáciu portál Trend. Podľa portálu Trend je okrem testov uznávaných členskými štátmi Európskej únie je uznateľný aj SARS-COV-2 ANTIGÉN TEST KIT od čínskeho výrobcu. Ten nie je na zozname schválených testov od Európskej komisie.

„Indický“ variant koronavírusu bol detegovaný v najmenej 44 krajinách sveta

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info