HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Bielorusko je pripravené na odvetné sankcie proti Západu

Bieloruský minister zahraničných vecí Vladimir Makej počas stretnutia s jeho ruským rezortným kolegom Sergejom Lvrovom v Moskve 2. septembra 2020. / TASR (AP)

Bielorusko zavedie nové odvetné sankcie proti západným krajinám, ak budú pokračovať vo svojej sankčnej politike proti Minsku. Vyhlásil to bieloruský minister zahraničných vecí Uladzimir Makej.

„Bez odozvy nezostane ani jeden krok, ktorý podniknú naši európski a západní oponenti. Všetky opatrenia a sankcie sú pripravené. Počkáme, ako sa vyvinie situácia a aké rozhodnutia prijmú partneri na západe,“ povedal Makej.

Podľa neho sa sankcie majú týkať predovšetkým európskych firiem pôsobiacich na území Bieloruska. Vláda nedopustí, aby tieto sankcie ohrozili ekonomický vývoj krajiny alebo životnú úroveň jej občanov. Koncom apríla uvalila bieloruská vláda sankcie na spoločnosti Škoda Auto, Liqui Moly a Beiersdorf a na pol roka zakázala dovoz ich výrobkov do Bieloruska.

Ukrajina: Najskôr vytunelujeme a potom za drobné odkúpime (Vladimír Pojmanov)

Po prezidentských voľbách v auguste 2020, ktoré opozícia označila za zmanipulované, krajinu zaplavila vlna demonštrácií. Bieloruské bezpečnostné zložky protesty potlačili, za čo Európska únia od októbra minulého roka postupne zavádza sankcie proti Bielorusku.

Na európskom sankčnom zozname sa v súčasnosti nachádza 88 osôb vrátane prezidenta Alexandra Lukašenka a sedem ďalších subjektov. Všetkým boli zmrazené aktíva v EÚ a majú zákaz cestovať do krajín únie.

Amerika konečne prestala predstierať, že bude riskovať vojnu s Ruskom….kvôli Ukrajine

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info