HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Pán Droba, odstúpte z funkcie župana, stratili ste na ňu morálny kredit! Odkazuje známy aktivista Heredoš (VIDEO)

Známy občiansky aktivista a poslanec za hnutie Republika Miroslav Heredoš. Zdroj FB / Miroslav Heredoš

Škandál s nočnou „pracovnou“ žúrkou poslancov parlamentu Juraja Šeligu a Lucie Žitňanskej spolu s bratislavským županom Jurajom Drobom nenechali bez povšimnutia ani v hnutí Republika, kde ho na sociálnej sieti skritizovali nielen samotný šéf Milan Uhrík, ale aj Miroslav Heredoš.

Ak si Šeliga, Žitňanská a Droba mysleli, že im ich neskoro večerné „zakopnutie“ prejde na politickej scéne prejde len tak, zmýlil sa. Šeliga a Žitňanská sa síce už vzdali svojich funkcií v parlamente, Droba ale žiadnu osobnú zodpovednosť vyvodzovať nemieni. Kritiky sa mu za to dostalo aj od europoslanca Milana Uhríka či jeho straníckeho kolegu Miroslava Heredoš.

Funkcionári SaS môžu popíjať po nociach v baroch? To je zakázané len pre bežných ľudí?

„Pamätáte si, keď pán Sulík obhajoval, aby boli za porušenie zákazu vychádzania pokutovaní aj bezdomovci?! Keď hovoril, že pokuty sa im majú strhávať z dávok? To bola bezcitnosť najhrubšieho zrna,“ píše v úvode svojho statusu Milan Uhrík a dodáva: „Teraz porušil ich vlastný zákaz vychádzania ich vlastný župan – pán Droba zo SAS. Vyzývame ho, aby aj on vyvodil voči sebe politickú zodpovednosť a odstúpil! Pán Sulík, kde ste teraz so svojimi vyhláseniami a pokutami? Či Vaši funkcionári už môžu popíjať po nociach v baroch? To je zakázané len pre bežných ľudí?!“

Šeliga, Žitňanská, Droba v noci v klube aj napriek zákazu vychádzania. Navyše v podniku konšpirátora Hríba

Na odchod z funkcie vyzýva Drobu aj známy občiansky aktivista a zakladateľ iniciatívy Bojujeme za naše gastro Miroslav Heredoš. „Župan Juraj Droba morálne zlyhal a musí odísť zo svojej funkcie rovnako ako jeho partneri zo „záťahu“ Šeliga a Žitňanská,“ konštatuje hneď v úvode svojho statusu Heredoš, podľa ktorého ak majú bežní občania dodržiavať nezmyselné nariadenia a sú za ne celý rok sankcionovaní, a tak isto ako aj bezdomovci (!), tak za svoje konanie musí niesť zodpovednosť aj vzor spoločnosti – verejný funkcionár.

„Nie, nejedná sa o porušenie večierky, ako to sám snaží zľahčiť. Jedná sa o porušenie nariadenia počas nezmyselne predlžovaného núdzového stavu,“ konštatuje známy aktivista, ktorý vyzýva župana Drobu, aby opustil svoj post a poniesol zodpovednosť za svoje konanie! „V dnešnej dobe na základe svojho konania stratil morálny kredit viesť Bratislavský samosprávny kraj!“ odkazuje Drobovi na záver svojho statusu, ku ktorému nahral aj video, Miroslava Heredoš.

Ondrej Štefik odkryl zaujímavé pozadie vzťahu Šeliga – Žitňanská. Teda ak je toto pravda…

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info