HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Šéfa NCZI za jeho pravdivé slová okamžite vykopli. „Tie táto vláda rozhodne tolerovať nemieni,“ hodnotí Draxler

Róbert Suja vydržal na pozícii šéfa NCZI iba necelé dva mesiace. Povedal pravdu, tak ho vyhodili. Zdroj: facebook.com

Doslova bleskové odvolanie nového riaditeľa Národného centra zdravotníckych informácií zaskočilo aj exministra školstva Juraja Draxlera. Na to, čo s ním urobila vláda rozhodne vľúdne slovo nenašiel.

Róbert Suja nastúpil na post šéfa NCZI na začiatku marca, takže dlho sa vo svojej funkcii „nezohrial“. Krk mu zlomila včerajšia tlačovka, v ktorej pomenoval niektoré veci správnymi slovami. V tomto vidí hlavný dôvod aj exminister Juraj Draxler, ktorý sa nad celou vecou pozastavil v krátkom statuse.

„Pekná ukážka vládnutia tejto vlády: z minúty na minútu odvolali šéfa Národného centra zdravotníckych informácií,“ píše na sociálnej sieti Draxler  dodáva: „Síce to bol profesionál, človek zvonku, ktorého tam zo zúfalstva zavolali pred pár týždňami, keď sa im už všetko doslova rúcalo pod rukami. A naozaj im to rýchlo dal ako-tak dokopy. Ale stačilo, že len trochu, len diplomaticky včera verejne naznačil, v akom chaose je nútený pracovať, a musel letieť.“ Podľa Draxlera pravdu táto vláda rozhodne tolerovať nemieni.

Analytik Bránik: NCZI sú smradi a neschopná a lenivá banda. Vyprodukovali reťazec idiotín a blbostí!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info