HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

Matovič nerozkladá štát sám, ale tí, čo tejto ľudskej troske lokajsky slúžia

Instagram (@satiren_memes)

Matovič nerozkladá štát sám, ale tí, čo tejto ľudskej troske lokajsky slúžia. V dôsledku vážnej poruchy osobnosti nie je za časť svojich činov úplne zodpovedný. No tí, čo ho otrocky poslúchajú, zodpovednosť nesú a ešte len ponesú.

Hlavným problémom Slovenska nie je psychicky dekompenzovaný Igor Matovič. Najvážnejším problém tejto krajiny je rozklad štátu a jeho inštitúcií. Je síce pravda, že v dôsledku nedozretej až infantilnej osobnosti má minister financií a náčelník kmeňa OĽANO obrovský podiel na tomto rozvrate, lenže nie je možné naňho zvaliť všetko.

Z prvomájových reflexií: Moc imperialistov, oligarchov, mafiánov, úžerníkov, zapredancov a smotánky nechceme

Je víkend. Navyše sviatočný deň, a preto niet času na dlhé analýzy. Uveďme teda len jeden príklad toho, ako inštitúcie pomáhajú pacientovi z Trnavy rozkladať tento štát. Matovič na Facebooku zadrel, že ak ministerstvo zdravotníctva naozaj pristúpi k očkovaniu mládeže pod 18 rokov, bude to mať „patričné a nemilosrdné následky“.

A Národné centrum zdravotníckych informácií začalo prakticky okamžite formou SMS rušiť dohodnuté termíny očkovania tínedžerov. Jedna vec sú blbé reči blbého politika na blbom Facebooku. Druhou vecou sú však štátne inštitúcie a ich zodpovednosť za výkon verejnej moci. Nie poblúdený Matovič, ale konkrétni ľudia v Národnom centre zdravotníckych informácií rozhodli o zrušení akcie očkovania mládeže. Nie Matovič sa pasoval do pozície milovaného vodcu Kim Čong-una, ale na tento piedestál ho povyšujú lokajské praktiky nesvojprávnych úradníkov.

Prvomájová výzva Ivana Šimka adresovaná KDH: Vyveďme národ z biedy!

Mimochodom, nielen úradníkov, ale aj ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského. Je lekár, ale aj vojak. Kde je jeho vojenská česť? Kam sa podela dôstojnosť armádneho dôstojníka a zodpovednosť za podriadených? Lengvarský sa mal postaviť za Národné centrum zdravotníckych informácií a vykázať kolegu ministra financií do patričných medzí. Teda na jeho pieskovisko, ktorým sú štátny rozpočet, dane, Finančná správa a podobne.

Štát nerozkladá Matovič. Na to nemá, pretože je intelektuálne nespôsobilý a psychicky labilný. Rozkladajú ho tí, čo tejto ľudskej troske lokajsky slúžia.

Matovičova „špajdľová spartakiáda“ zadlžila ešte aj deti našich detí, hnevá sa Juraj Mesík

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info