HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

„Som učiteľka, nie lekár! Testy deťom robiť nebudem!“ (Susanne Ausicová)

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Komentár Susanne Ausicovej (The Epoch Times)

Učiteľka základnej školy v Severnom Porýní – Vestfálsku sa cíti ako „mimozemšťan“ vo svojej škole. Jej názory sa v kolégiu učiteľov už dávno dostali na vedľajšiu koľaj, pretože nepodporuje koronárnu politiku nemeckej vlády. Má obavy z koronových testov a odmieta inštruovať svojich žiakov, aby absolvovali samotestovanie na COVID-19.

Učiteľka Nina ešte vlani v máji v otvorenom liste apelovala na zdravý rozum svojich kolegov. „Je mi zle, keď vidím, ako sa musia uplatňovať takéto slabomyseľné rozhodnutia vlády,“ – napísala vtedy na margo situácie vo svojej škole, kde dostali príkazom povinne nosiť rúška a dodržiavať minimálne odstupy. Po roku sa však situácia ešte zhoršila, konštatuje v komentári na základe vyjadrení učiteľky Susanne Ausicová.

Bez negatívneho testu sa nevyučuje

Pedagogička má na systém v škole aj naďalej ťažké srdce. Neučí sa, ak nie je negatívny test. Predtým sa žiaci mali možnosť vzdelávať dištančne z domu, no teraz sa situácia zmenila. Ak sa žiaci odmietnu v škole podrobiť rýchlemu antigénovému testovaniu, do školy ich nevpustia, a musia sa sami postarať o to, ako doženú zameškané učivo. Niektoré školy dokonca prestali dávať aj domáce úlohy a ťažisko je na prezenčnom vyučovaní. Žiaci posledných ročníkov sa tak radšej podvolia nariadeniam, aby nemali problémy pri záverečnom skúšaní.

CNN odhaľuje: Najlepšie sa predáva strach. A čo bude v kurze po korone?

Ako ďalej píše v komentári Susanne Ausicová, v polovici apríla dostala učiteľka príkazom, aby robila žiakom pred vyučovaním rýchlotesty. So sťažnosťou a prejavom nesúhlasu a obrátila na vedenie školy.

Testy deťom robiť nebudem! To je pre mňa červená čiara

Namiesto školenia, alebo inštruktáže o tom, ako by mali učitelia vykonávať koronové testy, mala Nina a jej kolegovia vo svojom priečinku  skopírovaný len leták. To bolo všetko! „Som učiteľka, nie lekár! Testy deťom robiť nebudem! To je pre mňa červená čiara,“ – vyhlásila Nina.

Podľa letáku sa majú testovať najmä podozrivé prípady a žiaci so symptómami. Je však absurdné, aby rodičia posielali do školy deti už so symptómami, tvrdí učiteľka. Pre pedagogičku je ale alarmujúce, že toľko učiteľov a rodičov takéto testovanie v školách vôbec podporuje. Príčinu vidí v jednostranných informáciách.

O testoch PCR a manipulovateľnosti hodnôt  incidencie (Alexander Zwieschowski)

Nie je prípustné, aby sa testovali žiaci proti ich vôli

Učiteľka poukazuje na to, že nie je prípustné, aby deti testovali proti ich vôli a vôli ich rodičov. Je to protizákonné. Navyše rýchle antigénové testy sú nanajvýš nespoľahlivé.

Pedagógovia vôbec nemajú kompetenciu robiť takéto testy. Nemajú ani zdania o tom, aké môžu mať psychické či fyzické dopady na deti. Hrozí aj kontaminácia testovacích tyčiniek. Kto chráni deti pri testovaní v školách pred takýmito rizikami? – pýta sa Susanne Ausicová vo svojom komentári pre The Epoch Times.

Masové šírenie paniky. Rozumné diskusie nie sú sexi (Jason Isaac)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info