HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Na nemeckej klinike boli zavraždení štyria ľudia, polícia zatkla zamestnankyňu

Zdravotníci odchádzajú z kliniky pre postihnutých 28. apríla 2021 v nemeckom Postupime. Nemecká polícia zadržala 51-ročnú ženu podozrivú zo zabitia štyroch ľudí, ku ktorému došlo v stredu večer na klinike pre postihnutých v Postupime na východe Nemecka. FOTO TASR/AP

Nemecká polícia zadržala 51-ročnú ženu podozrivú zo zabitia štyroch ľudí, ku ktorému došlo v stredu večer na klinike pre postihnutých v Postupime na východe Nemecka. Zadržaná je zamestnankyňou tejto kliniky.

Ako informovala agentúra AP, políciu privolali na kliniku v stredu krátko pred 21.00 h. Na mieste činu, v nemocničných izbách, polícia našla štyroch mŕtvych, ako aj piatu osobu, ktorá bola ťažko zranená. Policajný hovorca Thorsten Herbst pre AP uviedol, že „obete vykazovali známky výrazného vonkajšieho násilia“.

Polícia naďalej zisťuje okolnosti trestného činu. Uviedla však súčasne, že zadržaná žena je „dôvodne podozrivá“ zo zabitia. Motívy násilného činu sú predmetom  vyšetrovania.

Miestny denník Potsdamer Neueste Nachrichten informoval, že obeťami útoku boli obyvatelia kliniky, známej ako Dom Thenneldy von Saldernovej, ktorá sa stará o ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím – fyzickým i mentálnym. Okrem kliniky sú v tomto komplexe aj priestory na stále ubytovanie, vzdelávacie zariadenia a dielne na pracovnú terapiu.

Postupim je súčasťou metropolitnej oblasti Berlín/Brandenbursko.

Ruský Gamalejov inštitút odmietol výhrady brazilskeho úradu k Sputniku V

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info