HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Prepojenie Kisku na výbuch v Česku? Podmanický kladie otázky

Ján Podmanický kritizuje, že Slovensko chce zaviesť medzi prvými COVID pas. FOTO TASR - Jakub Kotian

Našou zemepisnou šírkou otriasa zistenie Čechov, že za výbuchom v muničnom sklade v obci Vrbětice v roku 2014 stáli ruskí agenti. Následné vyhostenie ruských diplomatov nie len z Česka, ale aj zo Slovenska určite nenechá Moskvu chladnou. No poslanca Jána Podmanického zaujal iný fakt. Našiel prepojenie so synom exprezidenta Kisku.

V tom istom čase, ako vybuchli Vrbětice, hrozilo aj zapálenie raketového paliva firmy Bochemie. Práve tam bol členom dozornej rady syn slovenského prezidenta Andreja Kisku, píše portál 1pluska.sk. A práve to zaujalo Podmanického.

“Je veľmi zaujímavé, že v informačnej smršti ohľadom českých Vrbětíc zostáva stále v úzadí informácia o mladom Andrejovi Kiskovi. Ten pôsobil v inkriminovanom čase vo firme Bochemia, v ktorej prevádzke sa udiali medializované výbuchy,” píše vo svojom statuse nezaradený poslanec parlamentu Ján Podmanický.

Hanbíme sa za slovenskú vládu a za jej nevraživosť voči Rusku, odkazuje Blaha do Moskvy

Podľa poslanca informácia o tom, že syn bývalého prezidenta Andreja Kisku pracoval vo firme spojenej s výbuchmi údajne zapríčinenými ruskou GRU, je nepochybne zaujímavá a stála by za hlbšiu investigatívu.

Médiá nereagovali

Podmanický je síce  momentálne nezaradený poslanec ale minulý rok odišiel zo strany Smer-SD. Takže jeho otázky na sieti sú smerované jednoznačne.

„Predstavme si aký humbuk by robili médiá, keby išlo napríklad o syna prezidenta Gašparoviča! Tiež by sme počuli od našich investigatívcov také ohlušujúce ticho?“ pýta sa Podmanický.

Iza Bela: Nie je mysliteľné, aby menšie percento ľudí hovorilo za väčšinu národa

„Andrej Kiska bol v roku 2020 kandidátom kaviarne a ambasády na premiéra vlády SR. Čvirikajú o tom aj vrabce na streche. Holt, rybník im vypálil Igor z Trnavy. Každopádne, všetci vedia, že bývalý prezident mal nadpriemerne dobré vzťahy s USA, čo teraz nijako neriešim,“ konštatuje poslanec.

„Môže napríklad minister Korčok vylúčiť, že vehementné presadzovanie tzv. ruskej stopy nesúvisí len a len s tým, aby sa neupriamovala pozornosť na stopu vedúcu od Andreja Kisku niekde inde?“ kladie ďalšiu otázku Podmanický.

Poslanec sa zamýšľa nad tým, že blízky rodinný príslušník nášho exprezidenta Andreja Kisku pôsobil vo firme, ktorá zabezpečovala zbrane pre Ukrajinu počas vojenského konfliktu medzi Ukrajinou a Ruskom v roku 2014.

Tretia vlna pandémie nemusí prísť ani napriek uvoľňovaniu, tvrdí Cigániková

Zaujatý prezident?

„Môže Andrej Kiska vylúčiť, že ako prezident pri svojich stanoviskách proti Rusku nebol ovplyvnený podnikaním svojho syna? Môže Andrej Kiska garantovať občanom Slovenska, že počas vojenského konfliktu na ukrajinsko-ruskej hranici, rozhodoval ako prezident úplne autonómne a nezávisle?“ pýta sa Podmanický.

A položil aj ďalšiu otázku: „Môže vtedajší prezident Andrej Kiska vylúčiť, že jeho ústretové postoje voči Ukrajine neboli motivované najmä snahou pomôcť podnikaniu svojho syna na Ukrajine?“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info