HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

Fanatická rusofóbia ako oficiálna doktrína súčasnej vlády

Vítači amerického vojenského konvoja / Peter Osuský (via Facebook @EduardChmelár)

Slovensko nemalo vo svojich novodobých dejinách nikdy horšie vzťahy s Ruskom, ako je tomu dnes. Koalícia sa netají tým, že Ruskú federáciu považuje priamo za nepriateľský štát a naši predstavitelia si nenechajú ujsť žiadnu príležitosť, aby to mohli zdôrazniť. V čí prospech? 

„Všetka česť! I to je dôvod, prečo budem stáť za touto koalíciou ako LEPŠOU alternatívou pre Slovensko ako čokoľvek, čo tu za ostatné desaťročie bolo a čo by mohlo prísť…“ reagoval dnes poslanec OKS, Peter Osuský na správu o vyhostení troch ruských diplomatov z územia Slovenska.

A to je len jeden príklad z mnohých, kedy sa ukazuje mentálny svet fanatických rusofóbov v jeho plnej nahote. Pánovi Osuskému a jemu podobným neprekáža devalvácia toho, čo sme kedysi nazývali politikou na primitívnu hru partie neschopných plagiátorov.

Rovnako mu nevadí v podstate riadená likvidácia našich malých a stredných podnikov – nezmyselnými opatreniami vlády. Takisto denodenné porušovanie občianskych práv a rozvrat právneho štátu v priamom prenose ho ako voleného zástupcu občanov necháva chladným.

Slovenská republika vyhostí troch ruských diplomatov.

Jedinou agendou rusofóbov je totiž spravidla len slepá nenávisť. Žiaľ, zastúpenie týchto radikálov na čele štátu nebolo nikdy väčšie. Ako prehlásil známy český sociológ Petr Hampl vo vzťahu k aktuálnej politike českej vlády, pričom jeho myšlienka sa dá (s menšou obmenou) uplatniť aj v našej situácii:

„Na súčasnej „studenej vojne“ s Ruskom je najhoršie, že slovenská vláda ani nechce vyhrať.

Vyhrať totiž znamená dosiahnuť nejaký cieľ – získať určité územie, dojednať zľavy na dodávku plynu, donútiť protistranu, aby zastavila nejaké aktivity.

„Slovenská“ strana (alebo skôr sily v súčasnosti konajúce v mene Slovenska), ale žiadny cieľ nemajú. Vlastne sa ani nesnažia Rusko nejako poškodiť. Jednajú tak, aby vznikli čo najväčšie škody obyvateľom Slovenskej republiky.“

Zemana obviňujú z vlastizrady, Pražský hrad zafarbil hanlivý nápis!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info