HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Chmelár: Zbraňami z Vrbětic sa zabíjalo nielen na Ukrajinu, Sýrii či Saudskej Arábii, ale aj deti v Jemene

Zbraňami z Vrbětic sa zabíjali aj deti vo vojne v Jemene, píše v statuse Eduard Chmelár. Ilustračné foto vojna v Jemene

Výbuch v muničnom sklade vo Vrběticiach na Morave rozčeril vody nielen v Čechách, ale aj u nás. Politický analytik Eduard Chmelár sa k nemu síce už podrobnejšie vyjadril, tentokrát vo svojom statuse upriamuje pozornosť na inú skutočnosť.

Za výbuchom v muničnom sklade na Morave stoja podľa českej tajnej služby Rusi. To je údajne live motív celého problému. Eduard Chmelár si však všíma aj iný rozmer, ktorým je skutočnosť, že s muníciou z tohto skladu sa zabíjalo aj v iných častiach sveta.

„Je mi veľmi ľúto dvoch obetí výbuchu muničného skladu na Morave, ale netvárme sa, že je to jediný problém. Zabíjalo sa totiž nielen vo Vrběticiach, ale najmä zbraňami z Vrbětic, ktoré sa vyvážali do najhorších konfliktných oblastí nielen na Ukrajinu, ale aj do Sýrie či Saudskej Arábie. Zabíjali sa nimi deti v Jemene. Neschopnosť našej politickej a mediálnej sféry uvedomiť si aj tento nehumánny rozmer aféry, iba podčiarkuje hodnotovú rozkolísanosť až pokrytectvo súčasného verejného diskurzu,“ konštatuje vo svojom statuse náš skúsený politický analytik Eduard Chmelár.

Chmelár varuje: Český diplomatický škandál nesie prvky spravodajskej hry proti Rusku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info