HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Počet pacientov s Covidom v Texase výrazne klesol, aj napriek tomu, že zrušili obmedzenia

Ilustračné foto / Pixabay

Priemerný počet denných nových prípadov na Covid-19 v Texase sa za posledné dva týždne znížil o 42,5 percent, pričom guvernér Greg Abbott prijal kontroverzné rozhodnutie o zrušení nosenia masiek a úplné otvorenie podnikov, informuje portál Yahoo.

Abbott 2. marca oznámil, že s nutnosť nosenia masiek v štáte skončí 10. marca, odborníci však varovali, že príliš rýchle uvoľnenie obmedzení by mohlo viesť k návratu prípadov. Abbott však uviedol, že klesajúci počet prípadov koronavírusu v štáte a urýchlenie distribúcie vakcín štátu umožňujú bezpečné opätovné otvorenie podnikov.

Texaské ministerstvo štátnych zdravotných služieb v nedeľu uviedlo, že zaznamenalo 2 347 nových potvrdených prípadov COVID-19 a 69 úmrtí. Podľa ministerstva klesli aj hospitalizácie, a to na 4 093. Štát má podľa údajov z Univerzity Johna Hopkinsa tretí najvyšší počet úmrtí v USA, pričom na vírus zomrelo viac ako 46 300 Texasanov.

Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb je v súčasnosti proti vírusu úplne zaočkovaných takmer desať percent obyvateľov štátu – 2,8 milióna ľudí.

Švédsko zrušilo Gatesov experiment, ktorého cieľom bolo zakryť slnko v boji proti zmene klímy

Medzitým v Mississippi, ktorá zrušila povinnosť nosiť masky 3. marca, došlo za posledný týždeň v priemere k 457 novým denným prípadom, čo podľa New York Times predstavuje pokles o 23 percent. Guvernér štátu Mississippi Tate Reeves oznámil, že zruší obmedzenia krátko po tom, čo tak uviedol Abbott.

„Od zajtra rušíme všetky naše opatrenia, ktoré sú spojené s nosením masiek a podniky budú môcť fungovať na plný výkon bez akýchkoľvek štátom stanovených pravidiel,“ uviedol Reeves na Twitteri.

Prezident Biden označil tlak na opätovné otvorenie znakom „neandertálskeho myslenia“ a vyzval guvernérov, aby dodržiavali bezpečnostné obmedzenia.

Signatári iránskej jadrovej dohody začnú rokovať o návrate USA

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info