HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Zabila študentku na prechode a jazdí dodnes: Do prípadu missky sa zapojil aj Žilinka

Daniela Kralevich / Instagram

Až polroka po tragickej autonehode padlo obvinenie na Miss Universe Danielu Kralevich, ktorá zapríčinila úmrtie čerstvo plnoletej študentky, keď šoférovala SUV a na prechode pre chodcov vrazila do 18-ročného dievčaťa v Bratislave, informujú Topky.

Do prípadu sa zapojil aj generálny prokurátor Maroš Žilinka. Ten zistil isté pochybenia pri postupe vyšetrovateľov, a síce, neprimeranú dĺžku znaleckého dokazovania či minimálny dozor nad dodržiavaním zákonnosti zo strany prokurátora.

Misska dodnes neprišla ani len o vodičský preukaz. „O odňatí vodičského oprávnenia rozhodujú pracovníci dopravných inšpektorátov polície. Nejednotný postup v takýchto prípadoch vnáša podozrenie, že je tu korupcia, prípadne protekcionizmus,“ skonštatoval právny zástupca zosnulej študentky.

Znalecký posudok o nehode Kralevich je konečne na svete! A budú padať hlavy

Až teraz, polroka po tragickej nehode, missku obvinili. Polícia sa však naďalej k prípadu odmieta vyjadrovať. „Vzhľadom k vykonávaným procesným úkonom a dôkaznej situácie vo vyšetrovaní nie je možné v súčasnosti bližšie informácie,“ uviedla podľa Topiek.

Kralevich je obvinená z prečinu usmrtenia. Trestná sadzba tohto trestného činu so pohybuje od troch do piatich rokov väzenia. Misske by mal byť čoskoro odobratý aj vodičský preukaz.

Fico: Lipšic je najzbytočnejší šéf špeciálnej prokuratúry, Žilinka by mal situáciu riešiť

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info