Ukrajina: Americké tajné služby tvrdia, že Moskva nechce "priamy konflikt"
14 | 04 | 2021 I tasr

Rusko "nechce priamy konflikt" so Spojenými štátmi, aj keď "bude pokračovať v destabilizujúcich krokoch proti Ukrajine". Uviedli americké tajné služby v utorok vo výročnej správe o hrozbách vo svete.


Moskva "bude aj tento rok naďalej používať rôzne druhy taktiky", zamerané na podrývanie Spojených štátov a rozdeľovanie západných spojencov. Vvádza sa v správe riaditeľky amerických tajných služieb (DNI). Napätie medzi USA a Ruskom v poslednom čase silnie kvôli Ukrajine, pripomenula tlačová agentúra AFP.

"Moskva má v bývalom Sovietskom zväze dobrú pozíciu na to, aby posilnila svoju úlohu na Kaukaze, zasiahla v Bielorusku, ak to bude pokladať za nutné. A aby pokračovala v destabilizujúcich krokoch proti Ukrajine, pričom rozhovory o vyriešení tamojšej situácie sú zastavené a mierne boje pokračujú," píše sa v správe.

"Očakávame, že Moskva sa bude snažiť o pragmatickú spoluprácu s Washingtonom v súlade so svojimi vlastnými záujmami. A my odhadujeme, že Rusko nechce priamy konflikt so silami USA," zdôrazňuje sa však v 27-stranovej správe.

Dokument bol zverejnený v utorok, práve v deň, keď americký prezident Joe Biden vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina, aby zmiernil narastajúce napätie s Ukrajinou. Biden mu tiež navrhol summit oboch lídrov, ktorý by sa uskutočnil v tretej krajine.

Napätie sa prudko zvýšilo v posledných dňoch. Pretože Rusko zhromažďuje svojich vojakov pri ukrajinskej hranici. Spojené štáty informovali, že ide o najvyšší počet ruských vojakov od roku 2014, keď prvýkrát vypukla vojna so separatistami podporovanými Moskvou.

Elita USA rozpútala vojnu o myseľ každého z nás, aby si udržala nadvládu nad svetom
„Je to vojna o ľudské myslenie. Hlavnými prostriedkami na fronte nie sú tanky ani delostrelectvo. Sú nimi technológie na spracovanie mysle,“ vraví ruský akademik Sergej Glaziev. Uviedol Tsargrad.tv. Čítať ďalej
12 | 04 | 2021 | Imrich Kovačič