HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Sulík o Gyimesim z OĽaNO: Mal by radšej jasne vysvetliť, ako je to s jeho občianstvom

Minister hospodárstva SR a predseda strany Richard Sulík. Foto: SITA/Branislav Bibel

Richard Sulík odkazuje poslancovi Györgyovi Gyimesimu, že namiesto urážok slovenskej diplomacie by mal vysvetliť, ako je to s jeho maďarským občianstvom. S kontroverzným poslancom nesúhlasí ani premiér Eduard Heger, informuje portál HN.

Richard Sulík chce Gyimesiho tvrdenia, ktoré považuje za hanebné útoky na stranu SaS, riešiť na koaličnej rade. „Poslanec, ktorý nemá za sebou žiadne diplomatické skúsenosti, ide poučovať a urážať profesionálnych diplomatov na Slovensku. Toto je za čiarou. Navyše od človeka, ktorý by mal radšej jasne vysvetliť, ako je to s jeho občianstvom,“ uviedol Sulík. Gyimesiho správanie považuje za neprijateľné.

„O to viac, že pravdepodobne zabudol, že poslanecký sľub skladal na slovenskú ústavu, čo ho však v jeho arogancii neospravedlňuje,“ dodal minister hospodárstva.

Čaputovej odkaz Matovičovi: Čo si vlastne robil v Maďarsku? Stojím za Baťovou aj SAV

S Gyimesim nesúhlasí ani Heger

Gyimesi bol v piatok s ministrom financií Igorom Matovičom v Budapešti kvôli ruskej vakcíne Sputnik V. Expremiér rokoval s ministrom zahraničných vecí Péterom Szijjártóom o pomoci Maďarska pri testoch vakcíny Sputnik V, ktorá už bola dovezená na územie SR. Následne ho prijal aj maďarský premiér Viktor Orbán.

Podľa Gyimesiho bola neúčasť zástupcu slovenského veľvyslanectva dobrým predpokladom úspechu rokovania s našimi susedmi, s čím nesúhlasil ani jeho straník Heger. „Bolo to nešťastné vyjadrenie. Určite sa s ním o tom porozprávam,“ uviedol predseda vlády.

Mesík o Matovičovi: „Nech žije súdruh Stalin!“ Jeho hnutie nazval „OLAjNO“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info