fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

Šimečka si naložil do hniezda: Predstiera záujem o zdravie Slovákov bojom proti Sputniku

Michal Šimečka
Michal Šimečka sa svojimi názormi pred europoslancami poriadne vyfarbil, Zdroj: FB / Michal Šimečka

Europoslanec za PS Michal Šimečka opäť raz zabojoval. Žiaľ, znovu iba na sociálnej sieti. A, žiaľ, znovu proti vlastným občanom. Výskumný pracovník Ústavu medzinárodných vzťahov je, zdá sa, najnovšie aj odborníkom na vakcíny a vakcinačnú stratégiu. Samozrejme, okrem asi desiatky ďalších oblastí, o ktorých si tak isto myslí, že im rozumie.

Ako píše v príspevku na sociálnej sieti: „Nová vláda sa konečne mohla venovať pandémii, očkovaniu, otváraniu škôl a pomoci krachujúcim firmám. Miesto toho budeme znovu všetci riešiť teatrálne nápady a bizarné konflikty človeka, ktorý ako premiér v priebehu roka úplne zlyhal.“

Otázka pre priateľa na telefóne: Kto je pre ministra Matoviča iba „nebezpečný ratlík“?

Dôvod, prečo sa cíti nahnevane, je nápad bývalého premiéra Matoviča. Ten si totiž naplánoval zahraničnú cestu do Moskvy. Šimečka komentuje: „Bývalý premiér sa ešte dnes chce vybrať za pánom Kyrillom do Moskvy, aby spolu porazili pokútne sily bojujúce proti Sputniku.“ Z výberu slov je jasný jeho postoj. Sputnik mu nevonia.

Europoslanec si buď nevšimol, alebo úmyselne ignoruje fakt, že ruskou vakcínou Sputnik V bojuje proti pandémii už päťdesiatka krajín planéty. Zrejme nevidí ani to, že proti tejto vakcíne na Slovensku naozaj bojujú pokútne sily. Ako inak sa dá vysvetliť 24-hodinová propaganda na západné vakcíny, sprevádzaná dokonca aj úmrtiami a ťažkými vedľajšími účinkami, kým znovu a znovu testovaný Sputnik V bez vedľajších účinkov čaká v sklade v Šarišských Michaľanoch?

Europoslanec Šimečka alibisticky volá po boji proti pandémii, očkovaní, otváraní škôl a pomoci krachujúcim firmám. Zároveň však kritizuje snahu zaradiť Sputnik V medzi vakcíny určené na tento boj. Zapcháva si uši pred argumentami, že je tu obrovská časť populácie, ktorá je ochotná podstúpiť očkovanie, ale výhradne ruskou vakcínou. Alebo sa nedajú očkovať vôbec.

Pán Michal Šimečka si nevšimol ani to, že si svojim statusom strelil gól do vlastnej bránky.

Progresívny europoslanec Šimečka: Chcem sankcie proti Rusku

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info