fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Europoslanec Štefanec šíri po internete nepravdy a vyzýva postaviť sa proti Rusku

Podľa Ivana Štefanca sa EÚ a NATO musia postaviť proti ruským provokáciám. Zdroj: FB / Ivan Štefanec

Protiruská propaganda sa rozbieha na plné obrátky a propagandistickí trollovia vystrkujú hlavy už aj verejne. Podľa slovenského europoslanca Ivana Štefanca z KDH sa „Putin cíti ohrozený nezvládnutou pandémiou, ekonomickým poklesom, aj silnejúcim hnutím, najmä mladých ľudí žiadajúcich zmenu“.

Aj takéto konšpiračné tvrdenia si dovoľujú niektorí naši europoslanci verejne hlásať a mainstream ich za to nijakým spôsobom nenapáda a neoznačuje ich za šíriteľov dezinformácií. Na základe akých faktov europoslanec Štefanec podložil svoje tvrdenia o Rusku, ostáva aj naďalej záhadou. Klamstvá sa dnes deklarujú ako overená pravda a opačný názor je okamžite dehonestovaný označením – dezinformačný alebo konšpiračný.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí Martin Klus dokonca prehlásil v diskusnej relácii na TA3, že najväčším nebezpečenstvom pre Slovensko sú prorusky orientovaní ľudia na Slovensku, ktorí podľa neho podliehajú proruskej propagande a sú ovplyvňovaní spravodajstvom z pochybných webov.

„Je to škandál!“ Pápež František dnes musel svoje najsilnejšie slová zopakovať dva krát (Eduard Chmelár)

Štefanec v statuse na Facebooku tvrdí, že Putin „v podobných situáciách vždy siahol k hrubej sile alebo k teatrálnym gestám, tak ako teraz“. A dodáva: „Európska únia aj medzinárodné spoločenstvo sa musí postaviť proti takýmto provokáciám a jasne odkázať Putinovi a jeho klike, že silou si svoju popularitu nevydupe ani nezíska viac peňazí pre svojich kamarátov.“

Vojenské manévre a ozbrojené provokácie na východe Ukrajiny opäť prinášajú ľudské obete. Schyľuje sa k ďalšiemu vojnovému konfliktu medzi Ukrajinou a Ruskom? Slováci sa ho boja a sú v strehu. Z tohto pohľadu je minimálne zvláštny postoj nášho europoslanca Ivana Štefanca.

Takéto vyjadrenia Slovenských politikov sú vysoko nebezpečné a mali by sa za ne zodpovedať. Vyzýva vari Štefanec týmto militantným vyjadrením EÚ a najmä NATO k nejakému, nebodaj vojenskému zásahu?

 

Ukrajina sa spolu s NATO pripravujú na vojnu o Krym

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info