HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Prvé zasadnutie Hegerovej vlády a jej priority: Stratégia pomoci Rómom, ich bývanie a zamestnanosť

Eduard Heger
Eduard Heger (OĽaNO) / TASR

Prvé zasadnutie vlády pod vedením Eduarda Hegera naznačuje jej priority. Ministri budú rokovať o stratégii „rovnosti inklúzie a participácie Rómov do roku 2030“. Informuje o tom TASR.

Prioritnými oblasťami stratégie sú vzdelávanie, bývanie, zdravie i zamestnanosť. Osobitný dôraz sa bude klásť aj na zintenzívnenie boja s protirómskym rasizmom. Vyplýva to z návrhu stratégie, ktorému sa bude na stredajšom zasadnutí venovať vláda, informuje ďalej TASR.

Matovič vs. Baťo – rozuzlenie: „Zbabelé psychopatické ho*no“ bude teraz šéfovať „hrdinovi“ brániacemu manželku

Prvé rokovanie kabinetu pod vedením premiéra Hegera sa bude zaoberať aj stratégiou ochrany pamiatkového fondu a jeho akčným plánom na roky 2021 – 2022. Plán ráta s rozšírením finančných nástrojov pri obnove pamiatok vrátane vzniku samostatného Fondu pre pamiatky. Ministri majú prebrať aj správu o členstve SR v Rade OSN pre ľudské práva i zásady vydávania vládneho vestníka.

V programe rokovania je viacero informatívnych materiálov. Medzi nimi správa o činnosti splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity v roku 2020, správa o plnení programu prevencie a manažmentu rizík vyplývajúcich z opustených a uzavretých úložísk ťažobného odpadu či zhodnotenie plnenia akčného plánu k stratégii rozvoja kultúry.

Klus je rozrušený z cvičenia Rusov na ich vlastnom území. Z toho, čo robí NATO, rozrušený nie je. A ľudia ho nešetrili

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info