fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

B. Kollár: Musíme si pripomínať krivdy, ktoré napáchali fašistické hordy

Na snímke predseda NR SR Boris Kollár počas pietneho aktu kladenia vencov pri príležitosti 76. výročia oslobodenia hlavného mesta Slovenska od nemeckých fašistických okupantov na Vojenskom pamätníku Slavín 4. apríla 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Je potrebné si pripomínať krivdy, ktoré na Slovensku napáchali fašistické hordy. Pri príležitosti pietneho aktu kladenia vencov na Vojenskom pamätníku Slavín na 76. výročie oslobodenia Bratislavy to povedal predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina).

„Dnes si to musíme o to viacej pripomínať, lebo sa nám rôzne neonacistické organizácie rozmáhajú. Ľudia si začínajú myslieť, že to je v poriadku,“ zdôraznil s tým, že národy, ktoré sa obetovali pri oslobodení celej Európy, si nezaslúžia, aby sa na nich zabudlo.

Doplnil, že národ, ktorý si nepamätá svoju históriu a minulosť, si nezaslúži mať budúcnosť. Predseda parlamentu pripomenul, že na Slavíne je pochovaných 6000 sovietskych vojakov a 742 vojakov bolo priamo zabitých pri oslobodzovaní Bratislavy.

Dodal, že pre súčasnú pandemickú situáciu sa na pietnych aktoch zúčastňujú ústavní činitelia samostatne.

Kyjev priznal, že sa s NATO spoločne pripravuje na vojnu o Krym (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info