fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ak NATO vyprovokuje Rusko, na Ukrajine „neostane kameň na kameni“

Ilustračný obrázok

Izraelský expert Jakov Kedmi varuje, že ak Ukrajina nainštaluje americké raketové systémy namierené proti Ruskej federácii, stane sa terčom možného ruského preventívneho útoku. Uviedol Nation-news.ru.

Vojenská spolupráca USA a NATO môže skončiť pre Ukrajinu ako krutý žart. Kyjev totiž dohodou o rozmiestnení amerických základní na svojom území ohrozí vlastnú krajinu.

Ukrajina si môže „pod sebou podpíliť konár“

Známy izraelský politický expert Jakov Kedmi takto komentoval najnovšiu situáciu na medzinárodnej scéne v rozhovore pre YouTube kanál Soloviev LIVE. Kedmi hovoril o dôsledkoch krátkozrakej zahraničnej politiky súčasných ukrajinských orgánov. Predpovedal tiež, ako môže Rusko reagovať na rôzne rastúce provokácie Washingtonu na území Ukrajiny.

Kyjev priznal, že sa s NATO spoločne pripravuje na vojnu o Krym (VIDEO)

Kedmi nevylúčil, že ukrajinské úrady sú napokon schopné vyhovieť vedeniu USA a súhlasiť s umiestnením vojenských základní NATO na území krajiny. A na nich by mohli byť nainštalované raketové systémy namierené proti Rusku. Takýto krok Kyjeva bude mať podľa izraelského experta vážne následky. Ukrajina sa totiž stane terčom ruských ozbrojených síl.

Jedinou obranou pre Rusko bude preventívny útok

Podľa Kedmiho predstavuje každá americká základňa, ktorá sa môže objaviť pri ruských hraniciach, vážne nebezpečenstvo pre dotyčnú krajinu. Preto bude Rusko nútené realizovať stratégiu preventívneho raketového útoku na vojenské objekty umiestnené na ukrajinskom území. Ak NATO vyprovokuje Moskvu k takýmto krokom, potom „z Ukrajiny nezostane kameň na kameni“.

„Povedzme, že prostriedky na útok proti Rusku budú o pár rokov na Ukrajine v rukách USA. V takom prípade bude trvať Američanom dosiahnutie cieľa iba päť minút. To v skutočnosti nenecháva čas na protiútok. Potom, aby zabránilo riziku, Rusko nebude mať inú možnosť, ako sa brániť, iba zaútočiť preventívne,“ zhrnul Kedmi.

Ukrajinský dron zabil v Donecku päťročné dieťa. Šéf ruskej dumy Volodin požaduje vysvetlenie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info