fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nórsko vystrašila tvrdá odpoveď Ruska voči americkým bombardérom na jeho území

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Rusko sa dlhodobo sťažuje na rastúcu prítomnosť amerických vojakov a techniky v Nórsku. Tamojší novinári sú ale teraz „rozhorčení“, pretože si Rusko ako odpoveď buduje vlastnú prítomnosť v Barentsovom mori. Uviedol Tsargrad.tv.

V Nórsku sa „sťažujú“ na tvrdú reakciu Ruska na provokácie NATO. „Buduje si vlastnú prítomnosť v Barentsovom regióne a pritom neďaleko od hraníc krajín NATO,“ rozhorčujú sa nórski novinári.

Rusko tvrdo reagovalo na provokáciu NATO v Nórsku. Prinútilo dokonca strážne lietadlá aliančných krajín rýchlo vzlietnuť na obranu vzdušného územia. Píšu o tom nórske noviny Views and News from Norway.

„Znepokojené“ NATO

Reč ide o prelete ruských vojenských lietadiel nad Severným morom, severným Atlantikom, Baltským a Čiernym morom. Tieto manévre ruských strategických bombardérov v doprovode stíhačiek znepokojili NATO. Aliančné lietadlá tak museli operatívne vzlietnuť, aby monitorovali nečakanú situáciu.

Nová studená vojna bude priam ľadová. Rusko sa pripravuje na arktický konflikt

Niektorí experti z nórskych médií sa domnievajú, že manéver ruských vojenských lietadiel súvisí s rozmiestnením amerických strategických bombardérov v Nórsku. Nórski novinári sú z toho prirodzene rozhorčení. Vôbec im nevadí, že zároveň „prehliadajú“ svoje vlastné dvojité štandardy.

„Ruská federácia sa už roky sťažuje na rastúcu prítomnosť amerických vojakov a techniky v Nórsku a ďalších európskych krajinách. Aj preto si buduje vlastnú vojenskú prítomnosť v Barentsovom regióne a blízko svojich hraníc s krajinami NATO,“ cituje Nation News z článku nórskych novín.

Ide v skutočnosti o Arktídu?

Treba pripomenúť, že téma „ruskej agresie“ sa v Nórsku v poslednom čase aktívne rozoberá. Vojenskí experti to pripisujú prípravám na budúci boj o Arktídu a Severnú morskú cestu.

Putinova arktická príručka: demografia, vývoj a obrana

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info