fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Očkovať uprostred pandémie? Toto nám „rozbíja“ imunitný systém, tvrdí špičkový virológ Bossche

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Nemecká vláda v súvislosti s očkovaním počas pandémie koronavírusu nevidí žiadne nevýhody pre zaočkovaných a nesúhlasí s obavami špičkového virológa Geerta Vandena Bosscha, píše epochtimes.de.

Zvyšuje sa odolnosť vírusu a vznikajú nové mutácie

Po vyhláseniach známeho virológia Geerta Vandena Bosscha sa k slovu prihlásila aj nemecká vláda. Bossche tvrdí, že očkovanie ľudí uprostred pandémie koronavírusu vedie k tomu, že vírus je oveľa nákazlivejší. Zvyšuje sa aj odolnosť vírusu , čo vedie k vytváraniu mutácií.

Vakcína nebráni prenosu vírusových variantov

Navyše masové očkovanie proti koronavírusu podľa Bosscha s najväčšou pravdepodobnosťou ešte viac zintenzívni adaptívny „imunitný únik“, pretože žiadna zo súčasných vakcín nebráni prenosu vírusových variantov.

WHO je s čínskymi vakcínami Sinopharm a Sinovac spokojná, pomôžu únii v očkovacej kríze?

Nie je odporcom vakcín

Virológ Bossche pracoval v oblasti výskumu infekcií a vývoja vakcín pre farmaceutické spoločnosti Novartis a GlaxoSmithKline, ako aj pre organizáciu GAVI a nadáciu Bill & Melinda Gates Foundation. Nie je odporcom očkovania.

Vakcíny sú účinné voči známym mutáciám

Na otázku Epoch Times ako nemecká spolková vláda vníma varovanie zo strany Bosscha a akým spôsobom bude spoločne s Inštitútom Roberta Kocha (RKI) vedieť v budúcnosti rozlíšiť „prirodzené“ vírusové mutácie  od variantov, ktoré vznikli na základe zmenených podmienok „hostiteľa“, vláda uviedla:

„V súčasnosti známe varianty SARS-CoV-2 vznikli ešte pred tým, ako sa začali vakcíny používať. Inštitút Roberta Kocha veľmi pozorne sleduje súčasný epidemiologický vývoj, a to aj v oblasti vírusových mutácií, a v prípade, že dôjde k tzv. „únikovým mutáciám“, bude vládu o tom včas informovať. Doterajšie dostupné údaje zatiaľ naznačujú, že schválené vakcíny sú účinné proti známym mutáciám. “

V Česku riešia šesť nových podozrení na úmrtie po očkovaní

Infikovaní zaočkovaní ľudia sú infekční len minimálne

Inštitút podľa vlády nepretržite vyhodnocuje epidemiologický vývoj v oblasti vírusových mutácií. Navyše údaje, ktoré má RKI doteraz k dispozícii, naznačujú, že infikované zaočkované osoby sú infekčné len minimálne.

Poškodenie vrodenej imunity

Virológ Bossche varoval aj pred tým, že očkovanie počas pandémie, ako aj izolácia, „rozbíjajú“ imunitný systém. Podľa neho si ľudstvo v dôsledku vakcinácie poškodí vrodenú imunitu.

Nemecká vláda ale nevidí žiadne nepriaznivé účinky na imunitný systém v dôsledku izolácie alebo očkovania počas pandémie, dodáva epochtimes.de.

Rozhodnutie vyliečiť ekonomiku vakcínami (Valentín Katasonov)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info