fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Chorvátsko sa otvára turistom. Slováci však musia s dovolenkou počkať na súhlas vlády

Dubrovnik, Chorvátsko / ilustračné foto: pixabay

Turisti z Európskej únie, resp. zo schengenského priestoru, môžu už od dnes vstúpiť do Chorvátska. Jedinou  podmienkou je negatívny test na Covid-19. Deti do siedmich rokov cestujúce s rodičom nepotrebujú ani tie testy, informuje denník Pravda.

Do Chorvátska môžete vstúpiť po splnení jednej z troch podmienok. Ak náhodou ani jednu nespĺňajú, do krajiny vás pustia. Avšak musíte podstúpiť karanténu i test na jeho území.

Splniť treba jednu zo základných podmienok vstupu do Chorvátska

Predloženie negatívneho PCR testu alebo antigénového testu, uvedeného na Spoločnom zozname antigénových testov vzájomne uznávaných členskými štátmi Európskej únie. Pričom výsledky testu nesmú byť staršie ako 48 hodín. V prípade rýchleho antigénového testu a pobytu v Chorvátskej republike na viac ako 10 dní sa test musí vykonať znova do desiateho dňa odo dňa vykonania pôvodného testu.

V Brazílii detegovali nový variant koronavírusu SARS-CoV-2

Predloženie osvedčenia o očkovaní pre osoby, ktoré dostali 14 dní od prvého očkovania druhú dávku vakcíny COVID-19. Alebo ak uplynulo 14 dní od jednorazovej vakcinácie vakcínou, na ňu schválenou.

Alebo predloženie testu, ktorý potvrdzuje, že osoba sa zotavila z infekcie vírusom SARS-CoV-2. Pričom test nesmie byť starší ako 180 dní a musel byť vykonaný minimálne 11 dní pred príchodom na hraničný prechod, alebo predloženie potvrdenia o prekonaní choroby COVID-19 vydaného lekárom.

Deti mladšie ako sedem rokov, ktoré cestujú s rodičom (zákonným zástupcom), sú vyňaté z povinnosti prezentovať negatívny výsledok testu a karantény. A to v prípade, ak majú rodičia (zákonní zástupcovia) negatívny výsledok PCR testu alebo rýchleho antigénového testu alebo potvrdenie o očkovaní proti chorobe COVID-19.

Americký generál sa blysol. Podľa neho za druhej svetovej vojny nezomreli žiadni Rusi, iba Ukrajinci

Pri prekračovaní hraničných priechodov Chorvátskej republiky a pobyte v Chorvátskej republike sú všetky osoby povinné dodržiavať epidemiologické opatrenia a všeobecné a špeciálne odporúčania a pokyny Chorvátskeho ústavu verejného zdravia.

Všetkým zahraničným cestujúcim, pokiaľ splnia podmienky pre vstup do Chorvátskej republiky, sa odporúča vstup oznámiť vopred pomocou aplikácie https://entercroatia.mup.hr/.

Zoznam vedľajších reakcií na vakcíny sa rozširuje. Čo ešte môžeme čakať?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info