fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Čepček z OĽaNO vládu nepodporil: „Zháňali podpisy za novú vládu, ale v čom bude nová?“

Poslanec Martin Čepček OĽaNO / TASR

Vládna štvorkoalícia skrýval predsa len vo svojich útrobách párik rebelov. K podpore vlády sa totiž nepripojili dvaja poslanci hnutia OĽaNO: György Gyimesj a Martin Čepček, informuje denník Pravda.

Z 93 poslancov, ktorými disponuje vládny štvorlístok podporilo Eduarda Hegera, ktorého prezidentka Zuzana Čaputová poverila zostavením novej vlády, len 91. K podpore vlády sa po svojom slobodnom rozhodnutí nepripojili dvaja poslanci OĽaNO György Gyimesj a Martin Čepček

„Do mája som suspendovaný z klubu OĽaNO, takže som nebol účastný žiadnych rokovaní klubu o kríze, netuším aké postoje a argumenty má predsedníctvo OĽaNO (ani len, kto je jeho členom), poverené externými rokovaniami,“ vysvetľoval Čepček.

Za ľudí je v problémoch. Ledecký končí na ministerstve, Letanovská v parlamente

„V utorok doobeda počas bežiacej schôdze zháňali podpisy ‚za novú vládu‘ – ale v čom bude nová? Nebolo tam uvedené ani či bude I. Matovič ministrom, či budú kreslá rozdelené podľa výsledkov volieb, kto prevezme zdravotníctvo … takže mi prišlo nezodpovedné podpisovať bianco šek pre pani prezidentku, s ktorou mám veľmi zlé skúsenosti napríklad zo stále nedoriešenej kauzy Istanbulského dohovoru,“ sťažoval sa pre Pravdu poslanec.

„Koniec-koncov, ten uponáhľaný podpisový hárok nemá žiadnu oporu v legislatíve: rozhodujúce bude oficiálne hlasovanie o dôvere konkrétnej vláde – ktorú ešte ani dnes nepoznáme – v parlamente. Zrejme o mesiac,“ reagoval oficiálne Čepček.

Vladimír Pčolinský má vraj medzi novinármi vytvorenú sieť, ktorá ho chráni. Všili ste si to mediálne ticho?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info