fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Tam, kde vládnu blázni, mafiáni a liberáli, odpor je už povinnosťou! tvrdí Róbert Švec

Róbert Švec odkazuje úradníkom, že 50 eurovú pokutu nezaplatí. Zdroj: FB / Róbert Švec

Nariadením vlády a hlavného hygienika ten, kto nenosí na verejnosti rúško, sa potrestá pokutou. Tú dostal od Regionálneho úradu verejného zdravotníctva aj Róbert Švec. Ako s ňou naloží, prezradil na sociálnej sieti.

Róbert Švec je slovenský národno-konzervatívny politik, predseda občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody a od roku 2019 predseda politickej strany Slovenské Hnutie Obrody. V roku 2019 neúspešne kandidoval v prezidentských voľbách ako nezávislý kandidát. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici ho oslovil listom, v ktorom ho za nenosenie rúška na verejnosti trestá pokutou 50 eur. Róbert Švec ju odmieta zaplatiť a na sociálnej sieti vysvetľuje prečo.

S darebákmi sa nevyjednáva, s darebákmi sa bojuje až do víťazného konca

Švec hneď na úvod statusu píše, že súčasný darebácky režim na neho vyceril zúbky. „Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici ma oslovil listom. Tak som (ne)kompetentným slušne odpísal, tak ako to iba ja viem,“ informuje ďalej Švec a vzápätí zverejňuje aj obsah jeho odpovede:

Štefan Harabin sa „sťažuje“, že sa nevie domôcť uloženia pokuty za nenosenie rúška

„Vážená pani MUDr. Zora Kľocová Adamčáková, PhD., regionálna hygienička!

Ďakujem za váš list zo dňa 5. marca 2021 v ktorom ste ma informovali o tom, že ste sa rozhodli ma sankcionovať pokutou vo výške 50 eur, pretože som počas protestu proti Matovičovej vláde na Námestí SNP v Banskej Bystrici dňa 12. decembra 2020, ako rečník a účastník protestu: https://sho.sk/foto-protivladne-demonstracie-banska…/ nemal prekryté horné dýchacie cesty a zároveň konštatujete, že v uloženej sankcii prevažuje výchovný charakter.

Vážená pani doktorka. Teší ma váš rozkošný záujem ma v mojom veku skúšať prevychovať, ale musím vám oznámiť, ako aj všetkým vašim kolegom a šéfom na čele s pánom Mikasom, že dňa 20. októbra 2020 som vyhlásil občiansky odpor v súlade s článkom 32 Ústavy SR: https://sho.sk/robert-svec-neverim-vlade-igora-matovica…/ a to znamená, že od tohto dátumu nerešpektujem a vedome porušujem alogické, a nezákonné nariadenia súčasnej vlády, ktorá porušuje nielen slovenské, ale aj medzinárodné právo. A budem v tom aj naďalej aktívne pokračovať.

Vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti vám oznamujem, že vami udelenú nezákonnú pokutu nezaplatím a nebudem rešpektovať ani vaše prípadné ďalšie sankcie voči mojej osobe. Prajem vám pevné zdravie a všetko dobré.

V prílohe vám posielam aj jeden výtlačok našich úspešných novín Právo Národa: www.pravonaroda.sk, aby ste si mohli prečítali aj normálne informácie a názory. S pozdravom…“

„Takže tak. Dámy a páni! Tu nejde o 50 eur, ale ide o princíp. S darebákmi, a nielen od Matoviča, sa nevyjednáva a ani sa s nimi neuzatvárajú kompromisy. S darebákmi sa bojuje až do víťazného konca. To je a navždy zostane jedna z mojich životných zásad. Tam, kde vládnu blázni, mafiáni a liberáli, odpor je už povinnosťou!“ píše na samý záver statusu Róbert Švec.

Harabin varuje policajtov: Neudeľujte pokuty za rúška, lebo trestnoprávne zodpovední budete vy!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info