Bude srdce Slovenska novou jadrovou základňou USA? Čo sa to deje na letisku Sliač?
30 | 03 | 2021 I Jozef Uhlárik

Informácia o tom, že letisko Sliač medzi Banskou Bystricou a Zvolenom sa bude rekonštruovať, je známa už dlhšie. Status, ktorý zverejnil spisovateľ a novinár Gustáv Murín od neznámeho autora na sociálnej sieti, je však doslova šokujúci.


Na letisko Sliač, ktoré slúžilo pre vojenské aj civilné potreby, sa mali podľa zverejnených informácií vykonávať opravy najmä pristávacích dráh, ale aj iných priestorov. Práve kvôli tomu sa tam, vraj dočasne, po takmer 85 rokoch pozastavila civilná preprava.  Zdá sa však, že armáda tam robí väčšie úpravy kvôli niečomu celkom inému. Nielen pre leteckú dopravu. Gustáv Murín zverejnil na sociálnej sieti status od neznámeho autora, ktorý prezrádza viac.

„Správa z internetu, je to možné? Uvážte sami: Na Sliači budujú naši noví najväčší bratia veľký muničný sklad. Na letisko serú. Ukladajú tam 4 cm olovené platne. Je predpoklad, že sa letisko Sliač stane jadrovou základňou,“ zverejňuje neznámy autor šokujúcu informáciu a dodáva, že ostatné sa dá domyslieť. „Na čo, prečo, proti komu a aj kedy a ako to dopadne?“ pýta sa autor statusu a vzápätí upozorňuje, že Ukrajina vstúpi čochvíľa do NATO.„Prvé, čo sa bude riešiť, bude Dombas a Krym! Na čo bude základňa na Sliači, si netreba ani len domyslieť. Kde asi poletí prvý Kindžal s jadrovou hlavicou, tiež netreba rozmýšľať,“ desia teórie neznámeho autora statusu.

„Ďalej si naši mierotvorcovia zmluvne uzurpujú právo pri akomkoľvek podozrení z teroristického činu vojsť bez povolení do akýchkoľvek, aj súkromných objektov,“ končí neznámy človek desivý status, ktorý zverejnil aj Gustáv Murín.

Rozpredaj majetku a výpovede, Letisko Sliač končí po 84 rokoch s civilnými letmi
Spoločnosť Letisko Sliač pred pandémiou prepravovala desaťtisíce pasažierov ročne. Prežilo vojnu a SNP a neskôr pobyt sovietskej armády. Teraz je s civilnou leteckou dopravou koniec. Čítať ďalej
17 | 12 | 2020 | Ivan Brožík