Poslanec Blaha píše prezidentke, aby sa nedala oklamať "štátnickou" rošádou v partii štvorkoalície
29 | 03 | 2021 I Ivan Brožík

"Je vašou morálnou povinnosťou zastaviť rozvrat, ktorý prináša táto vláda, či už je na jej čele Igor Matovič alebo jeho podriadený, pán Heger." Citát Ľuboš Blaha v otvorenom iste hlave štátu.


Poslanec Smeru v Národnej rade Slovenskej republiky Ľuboš Blaha napísal prezidentke Zuzane Čaputovej. Redakcia HD ho zverejňuje v plnom znení.

Heger je tá istá mentálna liga ako Matovič – pankáči, čo práve skonzumovali pikslu toluénu, smeje sa Blaha
Dvojica Fico – Heger sa po niekoľkých dňoch opäť postavila zoči-voči v televíznej debate. A ani tentokrát si neodpustili niekoľko vzájomných atakov. Ich vystúpenie zhodnotil v statuse na sociálnej sieti podpredseda Ficovho Smeru-SD Ľuboš... Čítať ďalej
28 | 03 | 2021 | Jozef Uhlárik


Reprofoto FB (@Ľuboš Blaha)

"Vážená pani prezidentka,

dovoľte, aby som Vám pripomenul, že v zmysle Vašich ústavných právomocí rozhodujete o poverení vlády a zabezpečujete riadny chod ústavných orgánov."
Neschopnosť vládnuť

"Zaiste neušlo Vašej pozornosti, že aktuálna vládna koalícia dlhodobo nedokáže vládnuť a kvôli jej zmätočným rozhodnutiam prišlo na Slovensku o život už takmer 9 500 ľudí."
Nefunguje nič

"Za posledný mesiac bol kvôli ich niekoľkotýždňovým hádkam celý štát uvrhnutý do paralýzy, nefunguje štátna pomoc, ľudia prichádzajú o všetko. 83 percent Slovákov podľa prieskumov vyjadruje nespokojnosť s pôsobením vlády. To je číslo, ktoré by Vás ako hlavu štátu určite malo zaujímať. Rošáda medzi premiérom a ministrom financií situáciu nijako nerieši. Je v priamom rozpore so sľubmi aktérov, ktorí svojimi mocenskými hrami oklamali celé Slovensko."
Paródia na štátnické gesto

"Strana Sloboda a solidarita pred pár dňami jasne vyhlásila, že odmieta zotrvanie Igora Matoviča vo vláde SR a presuny v rámci vládnych pozícií považuje za chytračenie. Akonáhle však Igor Matovič prisľúbil, že sa predstavitelia strany SaS budú môcť vrátiť na svoje posty, odrazu im už chytračenie Igora Matoviča neprekáža a označujú ho za štátnické gesto."

Slovensko nepotrebuje tento výkvet zozbieraný z ulíc a šenkov, ktorý zničili krajinu, perlí Blaha
Vláda Igora Matoviča sa rozpadá ako domček z kariet. Okrem vicepremiérky Veroniky Remišovej zo strany Za ľudí, vicepremiéra Štefana Holého z hnutia Sme rodina a jeho straníckeho kolegu Andreja Doležala v nej zostali už len nominanti vládnuceho... Čítať ďalej
27 | 03 | 2021 | Jozef Uhlárik

Toto nemôže fungovať

"Som presvedčený, že Slovensko v čase pandémie potrebuje stabilnú vládu a je celkom zrejmé, že vláda, v ktorej budú naďalej pôsobiť tak Igor Matovič, ako aj Richard Sulík, nemôže fungovať. Viackrát to za tento mesiac potvrdili aj predstavitelia vládnej koalície. Ani jeden z nich nemá v mentálnej výbave odpustenie a spoluprácu. A Slovensko si už nemôže dovoliť ďalšie hádky, ktoré o niekoľko týždňov opäť zákonite prídu.
Ako prezidentka máte povinnosť zabezpečiť riadny chod ústavných orgánov, a preto Vás vyzývam, aby ste vládu v novom zložení nevymenovali."
Využite ústavné možnosti

"Vaše ústavné možnosti sú v danom prípade mimoriadne extenzívne. Celá koaličná dohoda stojí a padá na tom, či odsúhlasíte Igora Matoviča na poste ministra financií. Už v minulosti sa stalo, že prezident odmietol vymenovať konkrétneho ministra, čím vytvoril precedens do budúcnosti. Kým v minulosti išlo o arbitrárne dôvody, dnes celé Slovensko vidí, že kandidát na post ministra financií Igor Matovič nie je súci na výkon akejkoľvek exekutívnej funkcie. Je preto Vašou štátnickou povinnosťou ho nevymenovať."
Iba "na okraj"

"Len pripomínam, vážená pani prezidentka, že keď Igor Matovič koncom septembra preberal riadenie pandemickej krízy, mali sme na Slovensku približne 50 obetí a dnes máme vďaka nemu takmer 9 500 obetí.
Nechcem vedieť, na akú úroveň sa po polroku vyšplhá verejný dlh Slovenskej republiky, ak bude minister tento istý pán. Ale obávam sa, že ak bude rovnako úspešný, ako pri riadení pandémie, Slovensko čaká z hľadiska verejných financií osud Grécka. Verím, že také niečo nedopustíte."

Oni sú vlastne jeden kolektívny psychiatrický pacient, smeje sa z OĽaNO Ľuboš Blaha
Bitka o post premiéra sa, zdá sa, nekoná. Ako informuje v statuse na sociálnej sieti podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha, v médiách sa objavil list, v ktorom poslanci OĽaNO, ale údajne aj Igor Matovič, nechcú, aby sa vzdal svojho premiérskeho... Čítať ďalej
26 | 03 | 2021 | Jozef Uhlárik

Zneužitie hlavy štátu

"Vy sama ste prijala niekoľko účelových demisií. Ministri Vás zneužili na teatrálne gestá, čo je pre hlavu štátu dehonestujúce. Ministrov, ktorí už raz podali demisiu, by ste preto za žiadnych okolností nemali vymenovať, ak chcete uchovať vážnosť svojej funkcie. Máte možnosť ukázať, že takto ponižovať prezidenta Slovenskej republiky viac nedovolíte."
Salto mortale

"Salto mortale, ktoré včera predviedli strany SaS a Za ľudí, dramaticky zníži dôveru verejnosť vo vládu a prehĺbi politickú krízu. Ľudia sa cítia byť právom oklamaní. Ak chcete, aby sa na Slovensku prinavrátila dôvera v štát, nemôžete sa zachovať rovnako - nie je Vašou ústavnou povinnosťou vymenovať ministra Matoviča ani ministrov, ktorí už opustili vládu pred niekoľkými dňami. Naopak, je Vašou morálnou povinnosťou zastaviť rozvrat, ktorý prináša táto vláda. Či už je na jej čele Igor Matovič alebo jeho podriadený, pán Heger."
Matovič sa neuspokojí

"Objektívnym faktom je, že z celej vládnej krízy vyšlo ako porazené hnutie OĽaNO, ktoré prišlo o premiéra aj ministra zdravotníctva, kým ostatní koaliční partneri neprišli o žiadne posty. Pri povahových črtách Igora Matoviča nemožno predpokladať, že tento pán takéto vyústenie považuje za férové a udržateľné. Dobré riešenia musia byť postavené na rovnováhe a OĽaNO sa nikdy nezmieri s tým, ako ho koaliční partneri ponížili. V Hegerovej vláde bude od prvého dňa zasiate zrnko nenávisti a deštrukcie, ktoré bude ničiť nielen vládu, ale aj celé Slovensko."

Blaha: "Ak mal Heger ukázať, že je iný ako Matovič, zlyhal na plnej čiare. Len frázy a hejt..." (VIDEO)
Na TV JOJ vysielali včera večer politickú diskusnú reláciu s hosťami Eduardom Hegerom a Robertom Ficom. Robert Fico v nej historicky znemožnil Eduarda Hegera, že to sa zapíše do moderných slovenských dejín. Myslí si to poslanec SMER-u Ľuboš... Čítať ďalej
26 | 03 | 2021 | Michal Filek

Kým je čas

"Toto žiadna piecka na pizzu nevyrieši, a Vy to veľmi dobre viete, pani prezidentka. Zíďme z kratšej cesty. Jediným riešením pre Slovensko sú predčasné voľby, ktoré si želá väčšina spoločnosti. Slovensko v časoch pandémie potrebuje stabilitu, profesionalitu a konsenzuálny výkon demokracie. Žiaľ, nič z toho aktuálna vládna koalícia nevie ponúknuť."
Vážená pani prezidentka,

"ako hlava štátu, prosím, zabezpečte riadny chod ústavných orgánov a nepristúpte na pokryteckú dohodu, ktorú medzi sebou uzavreli vládne strany, len aby si zachovali svoje vládne privilégiá. Nevymenujte Igora Matoviča za ministra financií a rovnako neprijmite nominácie ministrov, ktorí Vám pred pár dňami zložili svoje funkcie. Tým znemožníte naplnenie obskúrnych dohôd, ktorými vládna koalícia oklamala občanov.

V opačnom prípade sa stávate súčasťou problému a nie riešenia. Nezabúdajte, že situácia na Slovensku je zúfalá a každým dňom to môže byť horšie. Je čas ukázať, že Vám záleží na budúcnosti Slovenska a že nie ste iba bábkou v rukách vládnej koalície."

S pozdravom,
PhDr. Ľuboš Blaha, PhD.
poslanec NR SR

(Medzititulky red. HD.)

Blaha: Keby prezidentka vyzvala Matoviča na odstúpenie už na jeseň, nemuselo zomrieť 9 tisíc ľudí
Zemetrasenie vo vláde už stálo miesto štyroch ministrov, ale Igor Matovič premiérsku stoličku stále opustiť nechce. A to napriek tomu, že vo vláde už nemá ani „nenávideného“ Richarda Sulíka. Na demisiu ho preto verejne vyzvala aj prezidentka, na čo... Čítať ďalej
24 | 03 | 2021 | Jozef Uhlárik