fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Na Slovensko sa vkráda neomaoizmus a neostalinizmus

Fotokoláž / Redakcia HD (via Shutterstock)

Mladí nepoznajú, školy už neučia. Starší si pamätajú. Na fanatizmus, s akým tí najbiednejší a charakterovo najslabší vzývali svojich pozemských bohov. Len aby sa ušlo aj im. K menám pridávali glorifikujúce prívlastky a vypestovali kult osobnosti. (Ivan Brožík)

„Táto vojna je iná ako vojny v minulosti. Každý, kto obsadí nejaké územie, zavedie v ňom svoj spoločenský systém. Každý zavádza svoj systém tam, kam až dôjde jeho armáda. Nemôže tomu byť inak.“ To je citát veľkého vodcu a štátnika, generalissima Josefa Stalina.

Premiér Igor Matovič sa hral na štátnika. Večer prehovoril k národu

Druhý príklad

„Mali by sme podporovať čokoľvek, proti čomu budú naši nepriatelia stavať, a postaviť sa proti tomu, čo naši nepriatelia podporia.“ Autorom tohoto výroku je zas „neuhasínajúce slnko Číny“ – vodca Mao-Ce-Tung. Iniciátor „kultúrnej revolúcie, ktorý mal s kultúrou spoločné asi toľko, ako šibenica so zdravým životom.

Návrat histórie

„Všetci, ktorí poznajú Igora Matoviča vedia, že je to človek plný empatie, cti, morálky a že je to veľký bojovník v boji proti korupcii. Dnes Igor Matovič ukázal, že nie je len výborný politik, ale aj štátnik, ktorého srdce bije pre Slovensko.“ Píše vo svojom statuse zabávač Jožo Pročko. „Každému súdruhovi treba pomôcť pochopiť, že pokiaľ sa spoliehame na ľudí, pevne veríme v nevyčerpateľnú tvorivú silu más, a preto im dôverujeme a identifikujeme sa, dokážeme prekonať akékoľvek ťažkosti a žiadny nepriateľ nás nemôže zdrviť, zatiaľ čo môžeme rozdrviť každého nepriateľa. “ A to je zas Mao.

Výmena Hegera za Matoviča je iba maškaráda a dôkaz, že koalícia si z nás robí srandu, tvrdí Chmelár

Nestačím sa čudovať

„Igor Matovič dnes urobil gesto, ktoré z premiéra robí veľkého štátnika. Potvrdil, že mu vždy záležalo na Slovensku a bolo pre neho na prvom mieste.“ Toto prevolanie si OĽaNO dalo na svoj oficiálny status na sociálnej sieti. Súdruhovia, s vami na večné časy a nikdy inak! Chce sa mi na oslavu štátnika a jeho štátnictva vysadiť dvadsať stromčekov a zveľadiť tri hektáre verejnej zelene.

Ódy na vodcu

Statusy poslancov OĽaNO a všetkých, ktorí za nejakú funkciu či pracovnú pozíciu v tejto chvíli vďačia tejto strane – nestrane, sa dlhodobo, no najmä dnesnesú v duchu oslavných pokrikov na veľkého prezieravého vodcu. „Keď opozícia zloží zbrane, dobre. Ak nie, odzbrojíme ich sami.“ Napísal Josef Stalin. Ten, za ktorým zostali gulagy a státisíce mŕtvych. Ten, ktorého jeho ním ochočení zbožňovali a dokonca na stranícky príkaz za ním aj verejne plakali.

Ľudia pomaly nemajú čo do úst, ale Naď s Galkom kupujú z Izraela radary za takmer 150 miliónov eur

Fanatizmus

„Fanatizmus je krajný stupeň oddanosti nejakej myšlienke alebo veci, založený na slepej viere v správnosť svojich názorov a činov. Sprevádza ho neznášanlivosť voči inému presvedčeniu a názorom, neschopnosť zaujať kritický postoj k sebe a svojim skutkom.

Stalinov odkaz

„Každý, kto obsadí nejaké územie, zavedie v ňom svoj spoločenský systém. Každý zavádza svoj systém tam, kam až dôjde jeho armáda. Nemôže tomu byť inak.“ To bolo Stalinovo politické heslo. A armáda oddaných obsadzuje územie Slovenska. Je rok 2021.

Machala: „Slováci takéto tvrdé zaucho a životnú skúsenosť potrebovali“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info