fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Najnovšia vojna Západu voči Rusku je „duševná“, vraví poradca ruského ministra obrany

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Podľa Andreja Iľnického sa útok na ľudské vedomie prejavuje až po jednej generácii. Preto je „mentálna“ vojna ešte nebezpečnejšia. Uviedol Tsargrad.tv.

Andrej Iľnický, poradca ministra obrany Ruskej federácie tvrdí, že západné krajiny na čele s USA rozpútali najnovšie proti Rusku „duševnú vojnu“.

Ako vysvetlil, jej následky sa nedostavia okamžite. Nový typ konfrontácie je podľa neho zameraný na samotnú zmenu mentálneho a civilizačného základu nepriateľskej spoločnosti.

Americkí IT giganti sú len na krok od toho, aby reálne prevzali do rúk páky politickej moci (Elena Pustovojtová)

Táto hybridná metóda konfrontácie sa líši od klasických vojen. Ak hovoríme o otvorenej vojenskej konfrontácii, potom je jej cieľ zničiť ľudskú silu nepriateľa. V modernej počítačovej vojne je zasa všetko zamerané na rozbitie nepriateľskej infraštruktúry.

„A tento nový typ vojny sa sústreďuje na podkopanie základov nepriateľskej spoločnosti,“ vysvetlil Iľnický v rozhovore pre časopis Arzenál vlasti.

Podľa poradcu ruského ministra obrany je obnovenie ľudského potenciálu a infraštruktúry  v zásade možné. „Priebeh vývoja ľudského vedomia ale zvrátiť nemožno. Najmä preto, že dôsledky tejto duševnej vojny sa nedostavujú okamžite, ale až po minimálne jednej generácii. Vtedy už bude jednoducho nemožné niečo urobiť,“ uzavrel.

Londýn chce vylúčiť Moskvu z európskeho bezpečnostného systému, tvrdí ruský vyslanec

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info