fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Policajná naháňačka na diaľnici D4: Vodiča BMW zastavil až náraz po prestrelení pneumatík

Facebook (Polícia SR - Bratislavský kraj)

Vodič BMW ignoroval svetelné a zvukové signály k zastaveniu a nespomalil ani po varovných výstreloch do vzduchu. Polícia ho musela zastaviť až výstrelom do pneumatík a následným nárazom do zvodidiel, informuje Nový Čas.

Na diaľnici D4 v Bratislave sa strhla policajná naháňačka a streľba. Po tom, ako vodič osobného auta značky BMW, ktorý jazdil bez zapnutých bezpečnostných pásov a bez používania smeroviek, ignoroval zvukové a svetelné signály pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ) k zastaveniu vozidla.

„Nemal zapnutý bezpečnostný pás a tiež nepoužil smerovku pri zmene smeru jazdy. Z uvedených dôvodov sa ho policajti rozhodli predpísaným spôsobom zastaviť. Pričom použili výstražné svetelné a zvukové znamenia,“ uviedla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková. S tým, že vodič nereagoval na výzvu k zastaveniu a začal pred policajtmi unikať po novootvorenej diaľnici D4.

Nezastavili ho ani varovné výstrely do vzduchu, a tak bola polícia nútená zastaviť vozidlo prestrelením pneumatík, po čom narazilo do stredových zvodidiel na diaľnici D4. „Napriek opakovaným výzvam policajtov na zastavenie vozidla vodič s vozidlom pokračoval v rýchlej jazde, policajt v zmysle zákona o Policajnom zbore použil donucovacie prostriedky,“ konštatuje hovorkyňa polície. „Pri dopravnej nehode nedošlo k zraneniam, ktoré by si vyžiadali lekársku pomoc. Dôvod takéhoto konania vodiča a jeho spolujazdca je v štádiu šetrenia bratislavských policajtov,“ uzavrela.

Pri nehode na D1 pri Prešove sa zranili dve osoby, diaľnica je uzavretá

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info