fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

A idú si svoj politický refrén, až sa stal odrhovačkou. Matovič už vraj odstúpil, tak čo ešte chceme?

Na snímke Peter Kremský FOTO TASR - Jakub Kotian

„Pre tých, ktorí stále nepochopili a donekonečna opakujú, že kedy konečne odstúpi ten Matovič. On už v skutočnosti odstúpil v nedeľu! “ Citát Peter Kremský – OĽaNO.

Niečo sme prehliadli? Nevšimli si? Začítajme sa do statusu poslanca za OĽaNO Petra Kremského na sociálnej sieti.

Reprofoto FB (@Peter Kremský)
Naozaj je štvrtok, 25. 03.

„Celé rokovania, ktoré odvtedy prebiehajú, sa točia okolo toho, ako bude pokračovať nová vláda, postavená na výsledkoch parlamentných volieb. Kto v nej bude, na akej pozícii, kto ju podporí. Niekto pokojne rokuje, niekto tlačí cez médiá demisiami.“ Píše Peter Kremský.

Dvere sú vraj otvorené

„Je zbytočné vykopávať otvorené dvere a tlačiť, aby okamžite odstúpil aj Igor Matovič. On jednoducho nemôže formálne odstúpiť, pretože tým by odišla aj celá vláda a krajinu by nemal kto riadiť.“ Pripomína Peter Kremský.

Reprofoto FB (@Peter Kremský)

Pán premiér, čo takto na ministerstve srandy? Pýta sa Čarnogurský mladší na nový post Matoviča

Odíde, až keď sa vráti

„Môže odstúpiť až vtedy, keď bude pripravené nové zloženie vlády s podporou väčšiny poslancov v Národnej rade. Nový premiér zároveň príde s týmto zoznamom k prezidentke a požiada ju o vymenovanie novej vlády. Po vymenovaní má vláda čas na získanie dôvery v Národnej rade.“

„Takto to funguje, ale veľa ľudí to nevie, preto tlačia na okamžité odstúpenie premiéra a majú pocit, že tým by sa niečo zlepšilo. Práve naopak, zhoršilo, krajina by bola bez vlády a riadenia, čo je v takejto kríze neprípustné!“ tvrdí Peter Kremský.

„Prosím, buďme rozumní, nepodliehajme zbytočne rozdúchaným emóciám len preto, že nepoznáme presný priebeh ústavných úkonov. Uvažujme na základe faktov, nie nálad, očakávaní a sociálnych sietí! Pokoj a rozvahu, buďme trpezliví, riešenie je blízko.“ Končí poslanec svoj status na sociálnej sieti.

(Medzititulky red. HD.)

Blaha: Keby prezidentka vyzvala Matoviča na odstúpenie už na jeseň, nemuselo zomrieť 9 tisíc ľudí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info