fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

OĽaNO je schránková strana, ktorá nemá ani len tú schránku, konštatuje Alojz Hlina

Alojz Hlina sa na Igorovi Matovičovi a jeho ceste do Ruska kvôli vakcíne Sputnik dobre zabáva. Fotokoláž (via TASR)

„Oficiálne sídlo strany nenesie žiadne známky jej prítomnosti, označené nie sú ani zvončeky“, pripomína expredseda KDH

„SaS má Liberálny dom, SMER má slávne sídlo na Súmračnej, ale OĽaNO má iba neoznačenú schránku. Bývalý spolupracovník premiéra Igora Matoviča politik Alojz Hlina sa pustil do strany OĽaNO, ktorú nazval „schránkovou firmou 500 metrov od parlamentu.“ Na adrese, ktorú hnutie uvádza v dokumentoch, totiž nie je ani zvonček, ani schránka, ktorá by prítomnosť sídliacej strany dokazovala. Informuje o tom portál startitup.sk.

Matovič po voľbách chytil jackpot. Ak pustí kreslo premiéra, už sa doň nevráti, myslí si Hlina

Strana bez priestorov

„Hlina sa (podľa startitup.sk – pozn. red. HD) zaoberá tým, že OĽaNO má neustále tlačové besedy v Úrade vlády. „Je premiérska politická strana bezdomovcom, keď musí svoje tlačovky robiť v štátnych priestoroch?“ pýta sa Hlina na sociálnej sieti. Zároveň si však odpovedá, že strana žiadnym bezdomovcom nie je. Hlina tvrdí, že strana OĽaNO dostala od daňových poplatníkov približne 30 miliónov eur. To je približne jedna miliarda slovenských korún. Za túto sumu by sa dali priestory pre stranu kúpiť alebo prenajať.

„Zámocká“ je len schránka

„Hlina uvádza, že strana sídli na adrese Zámocká ulica č. 14 približne 500 metrov od parlamentu. „Je to však len schránka. Lepšie povedané, ani to nie. Tá schránka nie je ani označená,“ uvádza Hlina. Strane chýba akákoľvek forma identifikácie sídla. Zvončeky, kde má sídliť, nie sú označené, chýba aj akákoľvek zmienka o prítomnosti strany. „Politická strana nie je žiadna celebrita, ktorá si svoje zvončeky neoznačuje, resp, označuje len číslom, aby im nikto nevyzváňal. Matovič naháňal schránkové firmy pred voľbami po Cypre. Sám pritom vytvoril schránkovu firmu platenú štátom len kúsok od parlamentu, dokonca tak drzú, že ani tú schránku si neoznačila. Made in Slovakia,“ dodáva Hlina.“

Alojz Hlina: To je tu čo teraz na Slovensku? To kde sme? Padni, komu padni

Strana bez identifikátorov

„Nie je to prvýkrát, čo strane chýbali oficiálne priestory. V roku 2017 komentátor portálu Aktuality.sk Dag Daniš upozorňoval, že strane chýba poriadna adresa a sídlo. Strana nemala vtedy nijakých zamestnancov, ani dohodárov.“ Pripomína startitup.sk.

Dodatok

„OĽaNO je jediným politickým zoskupením, do ktorého neexistuje prihláška a ktorého názov nevlastní strana, ale predseda strany ako súkromná osoba,“ pripomenul už dávnejšie podľa startitup.sk Alojz Hlina.

Hlina o Matovičovi: Ľudia, už by sme mohli prestať blbnúť. Premiéra buď máme, alebo nemáme“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info