fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Iniciatíva 10 pre gastro vyzvala vládu zastaviť exekúcie voči gastro prevádzkam

Prázdne a opustené sú aj slovenské gastroprevádzky. Zdroj: FB / Reštaurácia Šeberák

Gastro prevádzky čelia exekúciám, ale aj zmrazeným účtom. Upozorňuje na to Iniciatíva 10 pre gastro. Vyzýva vládu, aby sfunkčnila sľubované štátne kompenzácie tomuto sektoru, informuje portál Dnes24.

„Vyzývame vládu SR a jej podriadené inštitúcie Sociálnu poisťovňu a Finančnú správu, aby zastavila exekúcie, sankcie a blokovania účtov gastro podnikateľov. A konečne sfunkčnila sľubované štátne kompenzácie gastro sektoru za druhú vlnu pandémie,“ vyhlásil Pavlovský.

Iniciatíva 10 pre gastro už eviduje vyše 16 tisíc prevádzok, ktoré skončili kvôli pandémii a nedostatočnej finančnej pomoci.

Pavlovský dodal, že prevádzky sú zatvorené už takmer šesť mesiacov. Sú úplne bez finančnej  kompenzácie aj napriek tomu, že politici v médiách tvrdia opak.

Iniciatíva žiada okrem sfunkčnenia schém pomoci aj priamu pomoc gastro sektoru formou dočasného zníženia DPH na stravovacie služby na päť až desať percent.

Iniciatíva 10 pre gastro je spojením malých a stredných gastro podnikov, reštaurácii, pubov, barov, kaviarní, ale aj vinárstiev, pestovateľov či pražiarov kávy a iných dodávateľov.

Tri rezorty pod vedením jedného ministra, či rekord v demisiách za jeden deň

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info