fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Uhádnite, koľko štátov EÚ tak šikanuje svojich občanov testovaním, ako SR! Zisťoval Europoslanec Uhrík

Milan Uhrík vyzýva vládu aby ihneď prijala odškodňovací zákon. Fotokoláž (via TASR)

„Členské štáty sa 21. januára 2021 jednomyseľne dohodli na odporúčaní Rady, ktorým sa stanovuje spoločný rámec pre používanie rýchlych antigénových testov. Krajiny by mali zvážiť používanie rýchlych antigénových testov v epidemiologických situáciách, kde je podiel pozitívnych testov vysoký alebo veľmi vysoký“ – citát dokumentu Európskej komisie

„Len pre zaujímavosť – zisťoval som oficiálne na úrovni Európskej komisie, koľko štátov v EÚ šikanuje svojich obyvateľov celoplošným testovaním.“ Začína svoj status na sociálnej sieti europoslanec Milan Uhrík.

Reprofoto FB (@Milan Uhrík • Republika)
Iba dva štáty povinne

„Okrem Matovičovej vlády, ktorá je v kšeftoch s testami a v šikanovaní vlastných občanov európskym šampiónom, používajú širšie testovania už len Rakúšania (dobrovoľné testovanie), Grécko a Cyprus.“

 

Na rúškach ušitých doma sa zbohatnúť nedá. Nech už táto vláda šialencov padne!, hovorí Uhrík

Brutálny primitivizmus

„Tak brutálne primitívne ako slovenská vláda netestuje skrátka nikto. A všetci zvládajú tú tzv. epidémiu lepšie ako Slovensko. Aký rukolapnejší dôkaz ešte vláda potrebuje, aby s tým nekonečným unavujúcim testovaním prestala?“ Pýta sa europoslanec Milan Uhrík.

Iba okamžitý koniec

„Matovičova vláda si skutočne nezaslúži nič iné, ako okamžitý koniec. A žiadne také, že Matovič bude namiesto premiéra „len“ ministrom… Ministrom čoho by chcel byť? Zdravotníctva?! Školstva?! V žiadnom prípade! Veď on pokazí aj to, čo sa nedá.

„Tlačme na vládu, nech sa čím skôr zbalí a odíde. Pretože čím skôr skončia, tým menej toho zničia. Bojujeme ďalej!“ Končí svoj status europoslanec Milan Uhrík.

(Medzitituky red. HD:)

M. Uhrík o očkovacích preukazoch: Bime na poplach, kým nám okrem rúšok nenasadia aj reťaze na krk

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info