fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Mnohé tajné dôkazy o pozorovaní UFO sme ešte nezverejnili, tvrdí exšéf spravodajstva USA

UFO sci-fi
Ilustračný obrázok / pixabay
Portál Russia Today informuje, že s blížiacim sa termínom 1. júna, kedy majú Pentagon a americké spravodajské agentúry predložiť svoje správy o pozorovaniach UFO, bývalý vysoký úradník uviedol, že ich je „o dosť viac, ako bolo zverejnených“.

Bývalý riaditeľ národného spravodajstva pod Trumpovou správou John Ratcliffe nedávno uviedol, že jeho kancelária nezverejnila ani zďaleka všetky správy o pozorovaní UFO.

„A keď hovoríme o pozorovaniach, hovoríme o objektoch, ktoré videli piloti námorníctva alebo letectva. Alebo ktoré zachytili satelitné snímky, ktoré sa podieľajú na akciách, ktoré sa ťažko vysvetľujú.“ Uviedol to Ratcliffe a dodal, že udalosti boli zaznamenané „viacerými senzormi“.

Niektoré z týchto incidentov zahŕňali manévre, ktoré nie je možné vykonať so súčasnou ľudskou technológiou. Vrátane „nadzvukového cestovania bez zvukového boomu“. Ratcliffe trval na tom, že zverejnenie informácií je vo verejnom záujme.

Nemecký vedec Scheuch: Rúška vonku aj zákazy sú šialenosť. Politici nerobia rozhodnutia na základe odporúčaní odborníkov

Povedal, že vojenskí úradníci vždy hľadajú prijateľné vysvetlenie. Existuje však veľa prípadov, v ktorých to jednoducho nie je možné. „Existujú prípady, keď nemáme dobré vysvetlenie niektorých vecí, ktoré sme videli.“

Pripravovaná správa je súčasťou zákona o úľave Covid-19 vo výške 2,3 bilióna dolárov. Ktorý v decembri podpísal bývalý americký prezident Donald Trump.

Ohnisko nákazy v očkovacom centre v Berlíne? Problémy s hygienou, chorí lekári, personál aj očkovaní

Správa musí identifikovať všetky hrozby, ktoré tieto UFO predstavujú, a poskytnúť hodnotenie toho, či by to mohla byť vysoko pokročilá technológia, ktorú vlastnia zahraniční protivníci USA, alebo či majú potenciálnu mimozemskú povahu.

V roku 2020 americké námorníctvo odtajnilo niekoľko videí, ktoré mali ukazovať niektoré z týchto incidentov UFO. Jedno z videí bolo natočené v novembri 2004, ďalšie dve pochádzajú z januára 2015 a boli sprevádzané šokovaným komentárom dvoch pilotov Navy Horn F/A-18 Super Hornet.

Britské bulvárne plátky prišli so zoznamom Putinových tajných cieľov

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info