HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Harabin: Rúško som nenosil, nenosím a pokiaľ mi Boh dá zdravie ani nosiť nikdy nebudem!

Syn Štefana Harabina Branislav si narobil poriadne problémy na hraniciach pri návrate domov z Portugalska. Fotokoláž (via SITA)

Za porušenie nariadení týkajúcich sa protipandemických opatrení dostávajú zväčša od policajtov pokuty. U politikov to ale, zdá sa, neplatí. Proti noseniu rúška s vzoprel aj Štefan Harabin, ktorý to deklaruje prakticky od začiatku.

Exminister spravodlivosti aj vnútra, ale i expredseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin je notorický odmietač nosenia rúška. On, ale ani nikto z politikov, ktorí na verejnosti nenosili rúško a boli z tohto priestupku usvedčení, za to ale doteraz neboli nijako potrestaní. Štefan Harabin sa na sociálnej sieti netají tým, že rúško nosiť nikdy nebude.,

„Rúško som nenosil, nenosím a pokiaľ mi Boh dá zdravie ani nosiť nikdy nebudem, lebo nemám takú právnu povinnosť. Nulitné právne akty vlády, ani Mikasa, má k tomu nikdy nedonútia. Povedal som to aj redaktorovi z televízie Markíza. Škoda, že opoziční politici pristúpili na hru s rúškami a schizofrenicky ich nosia ako symbol otroctva,“ píše vo svojom krátkom statuse Štefan Harabin. Tí, ktorí skončili v nemocniciach na pľúcnej ventilácii, alebo tí ktorí Covidu-u podľahli, by s ním zrejme nesúhlasili.

Matovičova chunta zasahuje do základných práv a slobôd občanov, tvrdí Harabin

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info