fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Dáta bez pátosu: Sme škvrnou na mape Európy! A to je veľmi dobre

dáta bez pátosu, mapa
V poslednom čase sme na tom dobre / foto. FB DBP

Pri pohľade na mapu Európy okamžite udrie do očí biely fľak. Nielen Slovensko, ale aj Česko totiž svieti v kontraste s ostatnými krajinami. Upozornili na to analytici z internetového think thanku Dáta bez pátosu a na mysli majú mapu prírastku nových prípadov ochorenia COVID-19 na starom kontinente.

Jednoducho povedané, vývoj pandémie je aktuálne u nás v porovnaní s okolitým krajinami na dobrej ceste. „Biela škvrna v obkľúčení čiernych krajín. Na toto sme čakali 6 dlhých mesiacov,” analyzujú situáciu internetoví odborníci.

„Proste máme pred sebou obdobie pokoja a zlepšovania sa, poklesov (spolu s Čechmi). Zatiaľ čo ostatní idú do problémov,” podali po lopate dátoví intelektuáli z analytickej platformy. „Sme v partii Slovenko/ČR/UK/Španieli/Portugalci. V súčte infikovaní + očkovaní za posledných 6-8 mesiacov máme vysoké % obyvateľstva. Spolu s časťou obyvateľstva s prirodzenou/získanou imunitou proti korona nákazám sme na tom asi veľmi dobre. Relatívne,” píšu analytici v statuse.

Klub 500: Zrušenie maturitných skúšok je bezprecedentné rozhodnutie

Pridáme a sme voľní?

„Daň ku koncu marca po roku s koronou: vysoký počet priamych (10 000), nepriamych (2 000), podružných (cca. 8 000) úmrtí s pandémiou. Ak je smrtnosť okolo 1,0-1,5 % tak budeme mať implikovane 1,3 mil. – 2,0 mil. infikovaných,” zahypotetizovali štatisti.

„Pridajme v tempe očkovania a o 2 mesiace sme voľní? Čo Vy na to?” položili optimisticky ladenú otázku na záver. Doplnili, že podobné úvahy podporujú české diskusie aj dáta z Dánska a Luxemburska.

Uhádnite, koľko štátov EÚ tak šikanuje svojich občanov testovaním, ako SR! Zisťoval Europoslanec Uhrík

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info